Shizuka

Je čistění počítače (ccleaner) bezpečné?

Potřebovala bych poradit ohledně uplného vyčistění pc přes ccleaner jestli to vubec jde a jestli je to bezpečné .. pc už se mi celkém seká a vypínání je čím dal tím delší -.- …
Doplňuji:
(jen doplňuji že potřebuju ať mi z pc zmiznou všechny prkotiny a to nejdůležitější zůstane… soubory které potřebuju už jsem si přetáhla :D)

Nejlepší odpověď
anonym

…„že potřebuju ať mi z pc zmiznou všechny prkotiny“…
Ccleaner ti v ´základním nastavení´ vymaže cookies a tempy, můžeš jím pročistit registry – ale tím bych na tvém místě skončil…
Pokud chceš mazat „všechny prkotiny“ – vymaž si je ručně, jen ty víš, co těmi „prkotinami“ myslíš.
Podotýkám, že to, co je instalováno (typicky programy), musíš odinstalovat – jinak v pecku naděláš ještě větší paseku, pro odinstalaci použij RevoUninstaller ( http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html ).
Pokud chceš ale „úplně vyčištěný“ počítač, s výhodou jej reinstaluj – bude ´jako nový´, vše, co chceš si nainstaluješ znovu. Jen si předem zazálohuj data (píšeš, že to už máš) a pokud nemáš RecoveryPartition, zazálohuj a nebo stáhni si i ovladače.

Další odpovědi
Nerevarin

Ccleaner ti nesmaže nic, co nechceš. Normálně zapni to čištění. Vyčistí to bordel z internetu a různé dočasné soubory. Nepřijdeš o žádný záložky v prohlížeči apod, neboj. Taky je v Ccleaneru dobrý dát čistit registry. To vyčistí různý pozůstatky, který ti v kompu zanechávaj různý programy. Když to spustíš, zeptá se to jestli chceš vytvořit zálohu registrů, nemusíš to dělat, ale já to dělávám. No a pak už se to vyčistí. Občas je taky dobrý degragmentovat disk. Taky je fajn mít na disku nějaký volný místo, nemít ho uplně zaflákanej. To taky může ubírat na rychlosti.
Doplňuji:
Jinak já ještě používám třeba Spyware Terminator. Ten odstraňuje malware a různé další neplechy.

http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/bezpecnost/ochra­na_pocitace/spy­ware-terminator/?g[hledano]=spy­ware&g[oz]=3.0­.0.80

Questman

Já bych doporučil program Advanced SystemCare. I free verze nabízí slušné vyčištění počítače a narozdíl od AVG TuneUpu ho hned nezasviní vlastními „prkotinami“ -_-

Hlada

Mowla popsal dostatečně přesně softwarové čistění. Jestliže se ale vypíná, může také jít o přehřívání. Není to notebook? Stáhni si nějaký program, ve kterém je možné zjistit teploty, např. Speccy, PC Wizard, SIW, AIDA64. Kdyby byly vysoké, bylo by nutné hledat chybu v chlazení.