Shady

jak sladkovodní či mořské ryby mohly přežít velkou biblickou potopu a jak narvali všechny ty zvířata do té archy?

pokud exitovala nejaka takova lod, tak by to mohla „seedbanka“ se vzorky DNA živočichů

Nejlepší odpověď
annas

Stejná otázka a odpověď na ni Jak přežily sladkovodní a mořské ryby potopu?

http://www.me­mento.junweb.cz/clan­ky/dssps29.htm

1. Existuje mnoho prostých, hodnověrných vysvětlení toho, jak mohly sladkovodní i mořské ryby a rostliny přežít potopu. Jeden z nich je popsaný v Bibli. Viz odkaz

Nevíme, jak slané bylo moře před potopou. Potopa byla způsobena protržením „všech pramenů obrovské propasti“ (Genesis 7: 11). Ať už byly „prameny obrovské propasti“ čímkoli, potopu jistě provázely masivní pohyby zemské kůry způsobené samotnou váhou vody, což by mělo za následek velkou sopečnou aktivitu

atd.

http://21stole­ti.cz/blog/200­4/05/21/byla-opravdu-biblicka-potopa-sveta/

2. Zmínění vědci zjistili, že asi do roku 5600 př.n.l. zůstávalo Černé moře sladkovodním jezerem. Na okolních bohatých úrodných rovinách žila civilizace založená na zemědělství. Potom se však ze záhadných důvodů začala zvedat hladina blízkých moří – Středozemního a Egejského. Slaná voda pronikla až do Černého moře, které se katastrofálně zvětšilo. Vzápětí ničivým vodním živlem zaplavilo okolní pobřežní roviny na nepředstavitelné ploše 110 000 km2. Žádný živý tvor neměl šanci na záchranu!
Další názory
Pod vodou není nouze o překvapení
Má pravdu věda – nebo Bible?
Vědecký výklad má různé podoby
atd.

Další odpovědi
beer

Viz odpověď na tvoji následující otázku: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/a-jak-narvali-vsecjy-ti-yvirata-do-te-archy

bolak

byly naložený v láku