afro.minerva

Jak skrýt zdrojový kod?

Potřebovala bych skrýt pro běžného uživatele zdrojový kod svého profilu na nejmenovaném serveru, kde je tvořen pomocí html příkazů. Ano, můžu pomocí html zakázat použití pravého tlačítka myši, ale potřebovala bych, aby ani prohlížeče, které to umí i tak, onen kod nezobrazovaly. Jde to nějak nastavit pomocí html příkazu, aby nikdo onen zdrojový kod nepřečet? Jde mi o to, abych zamezila kopírování onoho kodu.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

nelze to nijak… zdrojovy kod je prave cela samotna stranka..aby ji prohlizec zobrazil, postupuje podle toho kodu… stahne jej ze serveru a teprve sam prohlizec v tvem pocitaci ze zdrojoveho kodu vyrobi stranku, na kterou se divas…tudiz jej musi mit k dispozici… a kazdy prohlizec umi zdrojovy kod stranky zobrazit …

zakazat prave tlacitko mysi pomoci javascriptu je nejvetsi nesmysl, ktery muzes udelat a navstevnika to spise odradi a uz se na tve stranky nevrati…

slozitejsi dynamicke stranky (treba jako odpovedi.cz) jsou programovany v PHP a zde se jiz zdrojovy kod nezobrazi – PHP skript se vykona na serveru, kde jsou stranky ulozeny a k tobe se dostane pouze vysledek html kodu…

ale strucne receno – nelze to

Další odpovědi
MichalN

Zakazat prave tlacitko je uplne zbytecne

  1. Na zdrojovy kod se da dostat z menu v prohlizeci
  2. Staci vypnout javascript a zakaz nebude fungovat

KdoSiOdJinud

Zdrojový kod stránky můžeš značně znečitelnit a tím zabránit editaci převodem do ascii, pro zpětný převod aby se stránka vykreslila tak jak měla je třeba povolený javascript, dobrou utilitku pro tento převod napsal stoyan

http://stoyan­.cz/clanky/xss-coder/