partep12345

Jak si upravit (zmensit) choker („nahrdelnik“)?

Nesedi mi na krku… je mi o neco vetsi.

Nejlepší odpověď
led

Z otázky mám pocit, že ručná remeselná práca je vám cudzia. Je to o toľko väčšie, že vás to ruší?
Pri skracovaní veľmi záleží od použitého materiálu chokeru… Bez konkrétnej informácie, obrázku môžem len všeobecne zodpovedať.
1 – Textilná stužka rovná, alebo retiazkovaná, tu myslím, že nie je problém.
2 – Pokiaľ ide o vykladanú drahokamami alebo iným materiálom, treba pri skracovaní zachovať rovnomernosť, v takomto prípade kovový zámok opatrne otvorte, ale aj zatvorte (stlačte) plochými nevrúbkovanými klieštikmi. Pokiaľ si to netrúfate, radšej to zverte odborníkovi.
3 – pokiaľ ide o hrubšiu kožu, kov, tu už budete potrebovať viaceré nástroje. Radšej to dajte upraviť odborníkovi, aby ste niečo nechtiac nepoškodili.

Další odpovědi
ReHu

Měla sis tedy koupit kratší.
Zkracování je různé dle použitého materiálu. Ten neznáme, tak nemůžeme radit.
Některé jdou upravit špatně, je to vidět a není hezké.
Nejvíc záleží na materiálu.
Matka by ti možná poradila.

led

Pozerám v profile, že ti je 12,
doporučujem, poraď sa s rodičmi, alebo v škole, ukáž im to a sprav podľa ich návodu.