Avatar uživatele
Dvorní šašek

Jak si přestavujete finančně nezávislého člověka dnešní doby? Co takový člověk musí (ne)mít?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dust8 před 6 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Svědomí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Staci vlastnit a pronajimat byt v Praze v Parizske ulici.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mravenec

Přijde do obchodu s potravinami a bere-kupuje, co mu do oka padne, bez přemýšlení. Zrovna tak nové oblečení každý měsíc, nebo prostě každý, komu po zaplacení povinných nákladů zbyde 10-15,000Kč na volné útraty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Je dobré, když po všech nutných útratách za potraviny, oblečení, nájem a další složenky mu zbyde měsíčně i nějaká slušnější částka na "železnou rezervu".

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Ja si představím třeba Jančuru, co založil Student Agency. On prohlásil, že si určil mzdu cca 150 tisic. Tolik prý potřebuje ke svému spokojenémj životu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

To si nemusíš představovat.

Abys byl skutečně finančně nezávislý na nikom, tak bys musel mít takovou finanční, či jinou, reservu, aby Tě uživily výnosy z ní.

Jestli budeš mít na oučtu ve švýcarské bance cca Kč 200,000,000.00, to Ti vynese ročně cca Kč 6,000,000.00 na ourocích, takže po zdanění Kč 5,100,000.00, tak to máš Kč 425,000.00 čistého měsíčně. A to bys musel být úplný Lofas, abys z toho 1/2 neposlal zpátky, na ten oučet, aby to pokrylo inflaci a Tvé výnosy tak neklesaly.

Stejně tak, pokud máš deset činžovních domů, čtyři v Žižkově u Prahy, dva na Smíchově, dva v Brně a dva v Ostravě, dohromady v nich máš, dejme tomu, šedesát bytů, no, a v průměru Ti každý ten byt vynese Kč 5,000.00 měsíčně, to máš, dohromady, Kč 300,000.00 měsíčně. Sto tisíc dáš na zvláštní konto, na opravy baráků atp., no a - zase - abys z dvou set tisíc nevyšel? A příjem máš jistý, bydlet se bude vždycky, teda, leda by bylo zase něco, jako "byl tenkrát únor, starému světu řekli jsme jednou pro vždy dost! Nová třída, máme větu, nám teď patří budoucnost." To by Ti byty sebrali, a Ty bys musel jít budovat světlé zítřky. Když budeš mít prachy na oučtu ve Švýcarském spříseženectví, no tak se, toho nekrásného dne, sebereš, sedneš do auta, odjedeš tam a budeš žít tam. :-)

Nebo tak nějak podobně. Ale vyrábět Fordy to není, jistě chápeš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Nemusím si nic představovat - takové lidi znám osobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Syd

Obecně se udává majetek generující pasivní příjem převyšující 4 % ročně, ze kterýho se ročně ony 4 % můžou vybrat ke spotřebě. Pokud tedy měsíčně (s)potřebuju 30 000, tak ročně to dělá 360 000, což pokud to mají být 4 %, tak potřebuju majetek o hodnotě min. 9 000 000, abych z toho vyžila. Statisticky by při vybírání 4 % z akcií nemělo docházet k devalvaci portofolia.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání