Avatar uživatele
Kelt

Jak si pořídit v dnešní době notebook?

Asi byste řekli, žádný problém, ale žena na to nechce slyšet. Vymlouvá se, že nemůže jít do obchodu např. Okay, kde by byly vystaveny počítače. Vedle je obchod s počítači, a do druhého dne by mohla počítač mít. Místo toho mi lozí na můj počítač a objevuje to, co by mělo zůstat skryto. A přitom na internetu si může vybrat a podle parametrů se třeba domluvit s prodejcem, který by daný počítač sehnal. Nebo mi poradíte něco jiného? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1153 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

No, problém u tebe vidím spíše v tom „mi lozí na můj počítač a objevuje to, co by mělo zůstat skryto“, což tě vede k touze k nákupu dalšího. To je ovšem ŠPATNÝ důvod, správný by byl, kdyby > „…si hačne k PC zrovna když tam chci já“! Pak teprve MÁ smysl uvažovat o výdajích/nákupu dalšího stroje. ;) :D :D
To pak vyřeší „CZC“, „Alza“ a mnozí jiní prodejci (včetně dovozu až domů).

Pokud jde ale jen o řešení PRVNÍHO uvedeného problému, tak to celkem hladce pořeší „Uživatelské účty“, potažmo přihlašování. To, co by mělo být skryto ukládej do své uživatelské složky, ženě vytvoř VLASTNÍ účet a pokud žena není počítačově dost zdatná, tak už jen tohle řeší KOMPLEXNĚ tvůj problém. Pokud by byla, existují i různé další vychytávky (šifrování apod.).

Tvoje programy/nastavení (tudíž třeba i historie prohlížeče aj. „tajnosti“) zůstanou skryté před zvědavýma očima, pokud jejímu účtu nepřidělíš administrátorská oprávnění. Což tak jako tak NEDOPORUČUJI, bez ohledu na vlastní soukromí, ostatní uživatelé by neměli mít možnost „počítač vážně podělat“ (což se ZHUSTA u laiků s admin právy STÁVÁ). Tož asi tak, no. ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
PepasAvalonu

Kup ji vhodný notebook jako dárek a máš to. Pokud by ji popřípadě nějak nevyhovoval, tak ho může vrátit, vyměnit, kdyby sama chtěla. ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Zde je možné vybírat i se domluvit. Dokonce zde staví i počítače „na míru“. Často zde nakupuji.
https://www.czc.cz/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Ať si nechá poslat počítač do alzaboxu nebo zasilkovnaboxu, případně kurýrem. Nebo ať si to nechá od někoho sestavit na míru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak si kup pro sebe a tentok starej, co už má vošahanej jí přenechej …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Nakupovat notebook v Okay ? Nesmysl. Je spousta jiných obchodů, kde se dá i teď koupit dobré zboží. Ale s těmi notebooky může být trochu problém, celosvětově je nedostatek dsplejů 15 palců, tak nemusí být na trhu zrovna to co bys chtěl.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek