postcd

Jak si nespálit obličej na slunci, aniž bych kupoval drahý ochranný krém proti slunci?

při jízdě na kole, klobouk tedy asi nepřipadá v úvahu. Existuje vůbec nějaký levný způsob a účinkují vůbec krémy takto když je člověk 2,5 hodiny vystaven obličejem slunci i kolem poledne?

Nejlepší odpověď
Zbynas

Helma s dlouhým předkem, případně na čelo kšilt (ne kšiltovku, prodává se i samotný kšilt s gumou přes hlavu).

Další odpovědi
cochee

On by ti ten klobouk stejně nepomohl, je dobrý maximálně tak proti úžehu. UV záření, které způsobuje opálení, se k pokožce dostává i odrazy, ne jen přímým zářením slunce, zvlášť markantní je to u moře, kde se UV paprsky odrážejí od vodní hladiny. Zbývají tedy jen ty krémy. Jistě jsou i drahé, ale snad je nějaký k dostání i za méně peněz se stejným UV faktorem. Anebo si kupuj s menším UV faktorem, ale budeš se muset přematlat častěji.

Drap

Dalším řešením by byl hustý závoj.

ReHu

Písnu ti jen jednu zkušenost.
Došel mi jeden opalovák, pořídila jsem jiný se stejným faktorem a jeden chránil podstatně lépe než druhý.
Takže doporučuji neorientovat se pouze podle ceny nebo faktoru.

marci1

Můžeš si koupit i levnější, ale podle toho jaký má stupeň ochrany, častěji se mazat. 🙂

ptáč

Prodavačka v lékárně radila. Krémy s ochranným faktorem nad 50' neexistují. Dokážou vyrobit do 30' ale co je nad, je reklama a podvod na vytáhnutí peněz!