Avatar uživatele
Nick42364

Jak sepsat ztížení společenského uplatnění do dokumentu?

Dobrý den stal se mi pracovní úraz kdy jsem si nechal vypracovat i znalecký posudek, jenom že soudu nestačí znalecký posudek a celý popis věcí co jsem dělal ale měl bych sepsat ještě i něco jako strukturovaný životopis o ztížení společenského uplatnění že před pracovním úrazem jsem zvládal v letech od do dělat různé sporty a nyní zvládnu velmi omezeně některé sporty a činnosti doma apod. Nedá se někde sehnat na internetu nějaký vzor, nebo podobný soubor podle kterého bych to mohl sepsat? Popřípadě není možné se obrátit na nějakou společnost nebo osobu která se něčím podobným zabývá?

Zajímavá 0 před 13 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Ztížení společenského uplatnění nemusí být jen ve sportu, ale fakticky ve všech lidských činnostech. Nějaké informace jsou v odkaze. Je možné buď vyjít z posudku. Nebo si projít všechny možné činnosti od rána do večera nebo které přicházejí v úvahu a změnu, které trvalé následky přinesly. Vzhledem k tomu, že jde o právní nároky s významnými ekonomickými dopady, je nejvhodnější rada advokáta.

Zdroj: https://dostup­nyadvokat.cz/blog/zti­zeni-spolecenskeho-uplatneni?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Při sepsání dokumentu o ztížení společenského uplatnění je důležité se zaměřit na konkrétní oblasti života, které byly úrazem postiženy. Budete muset podrobně popsat jakou činnost jste provozoval před úrazem jak často a jak ji provozujete nyní. Pokud na internetu nenajdete přesný vzor takového dokumentu, můžete postupovat následovně:

  1. Popište svou situaci před úrazem. Zaměřte se na specifické aktivity, které jste dělal pravidelně – mohou to být sporty, hobby, práce v domácnosti, zahrada nebo jakékoli další činnosti.
  2. Popište, jaký dopad na vaše životní aktivity měl úraz. Uveďte, jaké aktivity se staly obtížnější nebo nemožné provádět.
  3. Uveďte jaké jednotlivé úkony jsou pro vás nyní obtížné a které jsou nemožné.
  4. Popište jaké konkrétní důsledky to má na váš každodenní život a jak se to odráží na vašem psychickém stavu a sociálním životě.
  5. Přidejte jakékoliv lékařské záznamy, doporučení nebo posudky, které podporují vaše tvrzení.

Pokud vám je tento proces příliš složitý nebo časově náročný, můžete se obrátit na právníka nebo sociálního pracovníka, kteří vám mohou pomoci dokument napsat. Některé neziskové organizace či odborné poradny se zabývají právě takovými případy a mohou vám poskytnout potřebnou podporu a radu. Je také dobré konzultovat tento postup se svým právním zástupcem, který vám může poskytnout další rady a pokyny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek