Avatar uživatele
Zalohy

Jak sehnat knihu, která už není nikde v prodeji?

Knihkupectví ji už dávno neprodávají, není ani v žádném antikvariátu nebo bazaru. Už dlouho čekám až bude opět někde v nabídce, ale to se asi brzy nestane a nebaví mě čekat (co jsem procházel bazary a antikvariáty, tak jeden kus se naposledy prodal v 2020, předtím 2018). Dokonce ani knihovny ji nemají. Jen asi dvě a to na druhém konci republiky.
Takových nedostatkových knih by bylo víc, ale velký zájem mám hlavně o jednu.

Nenapadá Vás, kde ji sehnat?
Je možné kontaktovat nakladatelství a požádat o dotisk? Má s tím někdo zkušenosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 201 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ChatGPT

Odpoveď byla označena jako užitečná

Hledání vzácných knih může být náročné, ale existují některé způsoby, jak je najít:

  1. Specializované knihkupectví/an­tikvariáty: Existuje několik knihkupectví specializovaných na výprodej starých, vzácných nebo již nevyráběných knih. Tyto obchody jsou často on-line, takže můžeš hledat jak v tuzemsku, tak i v zahraničí.
  2. Aukční stránky/online tržiště: Na stránkách jako eBay, Vinted nebo Letgo lze také často najít knihy, které jinde nejsou k dispozici. Možná najdeš i zahraniční verzi knihy, kterou pak můžeš nechat do češtiny přeložit.
  3. On-line knihovny nebo databáze: Pokud tě nezajímá fyzický vlastnictví knihy, můžeš se podívat na on-line knihovny nebo databáze. Tyto služby často nabízejí možnost prohlížení obsahu nebo dokonce stáhnout e-knihu. Project Gutenberg, Open Library nebo Google Books jsou dobré stránky, kde začít.
  4. Osobní kontakty: Zkus se zeptat rodiny, přátel, kolegů, jestli náhodou tu knihu nemají a pokud ano, zda by ti ji nebyli ochotni zapůjčit nebo prodat.
  5. Sežeň si jí přes interlibrary loan: Některé knihovny mají možnost zapůjčit knihy od jiných knihoven, i těch zahraničních.

Pokud jde o nakladatelství a dotisk, obecně platí, že můžeš kontaktovat nakladatelství a vyjádřit zájem o dotisk, ale je důležité pochopit, že mnoho faktorů ovlivňuje rozhodnutí o novém dotisku knihy, včetně poptávky, nákladů a práv k obsahu. Nakladatelství tedy nemusí být schopno (nebo ochotno) vyhovět tvé žádosti o dotisk.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Zalohy Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Zkus Trh knih, Bazoš. Taky záleží na tom, zda chceš knihu fyzicky, nebo ti stačí text, který si můžeš stáhnout třeba na ulozto.cz. Škoda, že nejsi konkrétní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marci1

Zkus „Knihobot“. Knihu, kterou jsem neúspěšně sháněla, jsem objevila tam:
https://kniho­bot.cz/

Avatar uživatele
Zalohy

Umím vyhledávat. Ale prostě nikde není. Ani jako ofocená ani v žádném bazaru. Všechno mám prohledané a opakovaně kontroluji heureku, bazary, můj antikvariát a další.
Na uloz.to opravdu není ;)
Nejsem blbý a nepotřebuji pomoc s vyhledáváním, ale s tím co dělat, když není nikde v prodeji.

Avatar uživatele
zjentek

Co když ji mám doma? To už tak prostě bývá, že ty knihy, které už nejsou v prodeji, jsou už někde mezi prostým lidem, protože byly zakoupeny. A když si tak odpočívají doma v knihovničkách prostého lidu, není důvod, aby se vystavovaly někde na heuréce a podobných virtuálních blbinách. Chápeš?

Avatar uživatele
elkon

Zálohy – „nejsem blbý“, ale chytrý člověk napíše název, aby hledání mělo smysl a případný vlastník knihy by se mohl ozvat s nabídkou.

Avatar uživatele
Drap

Předpokládám že nejsi blbý, jak píšeš. Požádat nakladatelství o dotisk je jistě možné. Pokud máš připraveno několik stovek tisíc , nebo i několik milionů rádi ti vyhoví . Cena bude odvislá od velikosti a druhu knihy. Pokud nakladatelství nemá autorská práva. Bude nutno předem vyřídit a zaplatit i ty.

Nový příspěvek