Savier

Jak se zbavit starých kamarádů?

Zdravím, ze svého života jsem jako z blesk z čistého nebe „odstřihnul“ dva svoje kamarády. Zjístil jsem že už mě jejich zájmy nezajímají a že je to nepotřebuji. Zkrátka ty kamarádství pro mne byli jen ztráta času. Jenže nastal problém.. Když jdu po městě tak je občas potkám a okamžitě když mě spatří tak za mnou jdou a dá se říct že mě začnou otravovat. Začnou se vyptávat proč se neozývám, jestli jsem normální atd.. Já jakožto introvert nedokážu říct pravdu, tím pádem si vždy vymslím nějakou výmluvu. Jenže za pár týdnu je potkám většinou znova a jim to asi nedocvaklo že už je nechci znát 😕 Co mám dělat? Mám jít s pravdou ven? To bych udělal už dávno, ale nechci je ranit..

Nejlepší odpověď
Malvína

Raníš především sám sebe, neboť to v sobě dusíš. V životě někdy musíme rázně říci “ne”, i když nám to není zrovna po chuti. Já bych jim řekla, že kamarádství s nimi ti již nic nedává a chceš se soustředit na sebe.

Další odpovědi
Randomčlověk

Prostě řekni ne – na tom nic není.
A pokud je nechceš ranit, tak ti na nich přece aspoň trochu záleží… tak se jich třeba nemusíš hned zbavit, ale nejlepší řešení je, řeknout jim pravdu. Nejlépe tak, že se chceš s nimi bavit méně, ale pořád chceš zůstat kamarád. To se jich sice nezbavíš úplně, ale aspoň částečně.

paul1

Musíte být občas tzv. asertivní a říct jim to, pokud možno taktně. Možná potom budou trochu nasertivní, ale jinak to nejde.