kefud

Jak se zbavit přihlašovací obrazovky ve W10?

Nedopatřením jsem aktivoval spouštění PC heslem, které musím po každé zadávat i když jsem v okně Uživatelské účty, zrušil zatržení volby. Jak se zbavit přihlašovací obrazovky ve W10, aby naběhla přímo plocha?

Nejlepší odpověď
anonym

Přiznám se, že neumím pochopit jak někdo může tento systém označit za uživatelsky přívětivý, když i taková drobnost je v něm skryta v nepřehledné spleti koncepčně zastaralých dialogových oken převzatých snad ještě z windows xp.

Ve windows 10 máte možnost pomocí WIN+R zadat příkaz „Netplwiz“, a otevřít starý dialog uživatelského nastavení, kde tato možnost ještě byla. To je jedna cesta.

Druhá možnost vede přes registry systému.Přes WIN+R spustíte regedit, najdete klíč HKEY_LOCAL_MAC­HINE\SOFTWARE\Mi­crosoft\Windows NT\CurrentVer­sion\Winlogon a v něm najděte proměnnou DefaultUserName nastavte ho na hodnotu MicrosoftAccou­nt\blablabla@ser­ver.com kde blablbla@server.com by měl být email (cloudový účet) pod kterým se přihlašujete běžně. Přidejte do stejného místa novou proměnnou DefaultPasswor­d(řetězec/strin­g) a jako jeho hodnotu zadejte své heslo, které bude posléze předvyplňováno. Nakonec najděte ve stejném umístění ještě třetí proměnnou s názvem AutoAdminLogon a zadejte jí číselnou hodnotu 1 místo původní nuly. Po restartu by vás systém měl přihlásit sám …

Když to srovnám s triviálním postupem na Ubuntu Linuxu kde prostě jen stačí otevřít dialog nastavení, záložku uživatelů, tam vybrat uživatele a u něj zaškrtnout možnost „automaticky přihlašovat“ vůbec nemám pocit že by byl linux méně intuitivní, spíš naopak 🙂