Wyruz

Jak se zbavit odporného zlozvyku hryzání si kužičky na palcích?

Dobrý den.
Mám problém,jak už otázka napovídá,že si neustále od svých snad pěti let až do teď (16 let) koušu záděry a hlavně kůži po celém palci. Když jsem byl mladší,kousal jsem si takto všechny prsty. Postupně jsem ale odvykal,jen palec se mi stále nepodařilo přestat si kousat. Je to skutečně otravné,když ty palce musím před lidmi schovávat,aby si toho náhodou nikdo nevšiml. Vždy musím dát ruce do kapsy,nebo je ukrýt někde jinde. A ještě horší,když jdu třeba na bazén. To jsem vždy ve vodě a ten palec tak navlhne a pak to vypadá přímo odporně! Nevím,co s tím dělat,zkoušel jsem na to myslet,párkrát se mi povedlo si nekousat tu kůži,ale pak jsem to zase porušil a celé to až do masa a krve okousal. Co s tím? Už se tím dost trápím a je to ostuda. Za každou odpověd moc děkuji.

Nejlepší odpověď
iceT

Zkus si v lékárně koupit lak proti kousání nehtů,stojí kolem 60 kč.Sice to zní divně lakovat si nehty,ale nalakuješ jen palce.Ten lak má prý hnusnou hořkou chuť,tak tě chuť okusovat si palce třeba přejde. Pokud teda nezačneš okusovat další prsty:-)

A možná je to hloupý nápad,ale třeba když si najdeš děvče,tak tě okusování přejde samo od sebe;neříkám,že by to snad někoho přímo odpuzovalo,ale jak sám píšeš,za svoje ruce se stydíš,a třeba se ses za ně v budoucnu stydět nechtěl.Já jsem si taky hodně okusovala nehty,když jsem byla mladší a máma mě strašila,že budu mít ruce jako rosnička. Pak jsem jednou někde v časopise viděla krásně upravené ruce a nehty a chtěla jsem je taky mít,takže mě okusování nějak přešlo,protože jsem měla za cíl ty krásné ruce nehty mít taky …

Další odpovědi
anonym

Žádný masti!!!!Musíš mít pevnou vůli a sám si říct,že to dokážeš,

Agneta

Tak to je dost rozšířený nešvar, nic neobvyklého.

Chce to pevnou vůli, zkus si na Silvestra přísahat, jako to dělají kuřáci:DD

A když jdeš do bazénu – tak já používám na malé oděrky propolisovou tinkturu,
nejlepší je bez mentolu, s co nejvíc(%)propolisu, to utvoří během 1 až 2 minut hnědý ochranný lak, voní to báječně pryskyřicí – ale vypadá to bohužel na silného kuřáka

marci1

Zkus si namazat palce nějakým krémem, nebo si na ně nanést pepř. Hlavně musíš být v dobré psychické pohodě, nestresovat se. 🙂