mikello

Jak se zbavit nervozity před sportovním utkáním?

Během tréninku patřím k nejlepším hráčům, ale při zápase (byť málo důležitém) to na mě dolehne a já nejsem schopen nahrát na pár metrů. Co se osobnosti týče, tak jsem takový ten přemýšlivý melancholik, takže to celkem na mě stojí, protože nikdo jiný to v mém florbalovém týmu nevymyslí.

Odpovědi
LysoňXXX

Ve floru jsem odehrál kvanta zápasů a ze začátku podobný problém jako Ty. Nicméně to chce čas a zápal do hry. Co na tom, že na tebe koukají třeba desítky- stovky lidí.. Je to jen o tom si na to zvyknut a dělat to co umíš nejlíp. Věř mi, že to chce hlavně čas a nenechat se ovládat okolím ( děvčata, rodina, fanoušci atd. ) Sice dodají sebevědomí, ale oni nehrají.. Když něco pokazíš, tak se nedívej co bylo, ale hned koukej jak to příště udělat líp. A nakonec- dej tomu maximum :)

abendsbrot23

Zkus zapomenout, že hraješ zápas a místo toho si představ, že jsi na tréninku, na kterém ti to jde dobře. Mi to takhle docela fungovalo.

Mirdas

Nervozita, neboli tréma před utkáním je zcela v pořádku. Je alespoň vidět, že k tomu utkání přistupujete zodpovědně.
Horší je zda ji zcela podlehnete po psychické stránce a s tím má bohužel problém spousta talentovaních sportovců.
Poraďte se s odborníkem.
Mne pomohlo absolutní soustředění, kdy jsem zcela vypustil okolí. Měl jsem i svůj rituál, který jsem neměnil a vždy když jsem jej před utkáním dokončil jsem měl pocit že se již nemůže nic pokazit. Tréma byla stále, ovšem po vstupu k utkání byla již pryč a vnímal jsem jen zápas.

Držím palce.