Avatar uživatele
metalavenged

Jak se zbavit fóbie z hadů?

Dobrý den. Mám neuvěřitelný strach z hadů. Nedokážu je vidět ani na obrázku a už vůbec ne v zoo. Nikdy jsem s hady neměla problém. Popravdě jsem nikdy žádnou fóbii neměla. Na základní škole nám je dávali i na krky. Prostě se stalo.
Problém je v tom, že když vidím hada (třeba v tv) nebo jen slyším podobné syčení (i když to had není), tak nezačnu křičet, ani utíkat, ale stojím. Ani se nehnu, nedokážu se pohnout, prostě strnu a v duchu brečím a omdlívám. Je to hnusný pocit a chtěla bych se ho zbavit, protože mi komplikuje život. (Většinou neslyšíte ve městě syčet zrovna hada.)
Děkuju za rady.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chachar1922 před 2943 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pořiď si terarko a hada. Budeš se o něho starat a fobie bude pryč.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Já nemám fóbii z hadů, ale strašně se jich štítím a proto je nevyhledávám.

Pokud máš také klaustrofobii, doporučuji si koupit výtah a jezdit v něm až fobii nebudeš mít.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Ofidiofobie se stejně jako většina dalších fobií dá léčit a léčbou ji tak úplně odstranit nebo alespoň zmírnit nejakutnější příznaky. Pro správnou léčbu a terapii je třeba vyhledat odbornou pomoc psychologa či psychiatra. Více v odkazu.

Zdroj: http://naposle­dy.blog.cz/ru­brika/ofidiofo­bie

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Nejste sama takových je, děda když sloužil vlasti, kdy včera znamenalo zítra dělal jakéhosi poskoka vrchnímu lampasáku v hodnosti majora, na cvičení chytil do sklenice užovku a když lampas šel spát tak jí uvelebil do jeho škrpálu, ráno lampas nazul botku, bleskově sundal a ječel, ječel jak Viktorka a skončil u psychiatra a to byl tvrdý zeleno-mozek, který když ječel při nástupu na prapor, tak bažanti se klepali jak sulc a to byl lampas, který měl případně bránit socialismus, proti kapitalismu se zbraní v ruce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek