Liliana Steh

fobie z úsměvu?

Existuje odborny naze pro fobii z usmevu?Neco jako klaustrofobie,a­rachnofobie atd…
Doplňuji:
*myslim nazev........­..............

Odpovědi
marci1

Fobii z úsměvu neznám, ale fobie ze smíchu je „geliofobie“. 🙂
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_fobi%C3%AD

Kelt

Existuje nějaké pojednání, jak je úsměv důležitý, na zdraví, na vztahy a podobně.
Smích tedy není škodlivý, naopak je prospěšný. Nevím, zda se bojíš usmívat na lidi, nebo se bojíš toho, když se někdo směje? Nebo se bojíš, že se lidé smějí tobě? Člověk by se měl naučit smát se sám sobě.