Weirdquestio

Jak se zbavit adware internetových vyhledávačů?

Poslední dobou se mi samovolně nastavují nežádoucí domovské stránky a vyhledávače.

Např. http://www.se­archinme.com/?ty­pe=hp&ts=1490292802183&z­=28b298bd190e21b27c1d64a­g2zbt8ebobt2o­aw3z8c&from=of­ficial&uid=WDCXWD10E­ZEX-08M2NA0_WD-WCC3F1FYJH1CYJH1C – současná domovská stránka

Také se mi samovolně nastavují vyhledávače (místo Googlu, který jsem si nastavil).

Používám nejnovější Firefox stažený z oficiálního webu, legální Windows 10. Antivirus je od Avastu. Používám CCleaner. Nejsem si vědom, že bych zaškrtl možnost instalace společně s normálním programem. Antispyware jsem ješště nepoužil, abych nevybral takový co napáchá ještě více škody.

Odpovědi
gecco

…„Nejsem si vědom, že bych zaškrtl možnost instalace společně s normálním programem.“…
Bohužel, zřejmě sis instaloval nějaký ´freeware´ a „možnost instalace“ jsi NEODŠKRTL…
A – bohužel – samotná odinstalace toho fW nepomůže, hijacker se uchytil…
___
A, opět – bohužel – já ti taky nepomůžu, nesnáším MS Win10 a jeho vlastnosti a možnosti…*)
___
Zkus kontaktovat potvoru Microsoftu – https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/contactus/
Třeba budeš úspěšnější než já – mně před asi 20–25 lety sdělili, že „su blbej“ – a prej „dobře mi tak“, abych absolvoval školení…
No – MS certifikátů mám několik – o to víc preferuju ´open´…
😉
___________________
*) ne, že bych byl škodolibej vůči tobě – ale jen tlak uživatelů na MS může, možná, změnit nový obchodní model této firmy; já při příští potřebě změnit HW přecházím na jiný OS, MS nadále nepodporuju
😉
___
Prozatím aspoň odmítám ´číst´ proprietální MS formáty (.COSIx – .docx, .xlsx … – pokud po mně někdo něco chce, ať mi pošle formát obecně čitelný; na MS readery zvysoka) – je mi jasné, že já nic nezmůžu – ale aspoň mám já klidný spaní – a klienti MS se snažej a nespěj…
😉

ivzez

Přesně, jak píše Gecco, nejde o zaškrtnutí, ale naopak
ODŠKRTNUTÍ toho, co nainstalovat nechcete.

Odkud máte ten CCleaner? Jestli ze Slunečnice, mohl i ten
v instalačním programu obsahovat něco, co „se Vám nainstalovalo
automaticky“ spolu s programem.

Freeware je dobrá věc, ale je potřeba programy stahovat z webů
vývojářů (výrobců), kteří si do svých programů (většinou) žádnou
„havěť“ nepřidávají.