Autista

Jak se zachovat, pokud nezletilý kouří e-cigaretu?

Takhle si jdu po ulici jak ten vandrák, a najednou co to vidí oči mé? Sebranku 13 – 14letých kidos gang a pokuřují si tam camelky a éčka, teď problém nastává: mam ohlašovací povinnost, no však jich je tak 10, znají mě, jejich rodiče mě znají. A najednou nastává ta svízelná situace, nevíte jaké je správné řešení? A pak nastává další problém, že se mne snaží přemluvit o tom, že je to zdraví prospěšné, nevite někdo jak jim totok myšlenku vyvrátit nebo jen zhanit, aby s tim za mnou už nelezli? ( OBRÁZEK JSEM NALEZL NA GOOGLU https://www.go­ogle.cz/?hl=cs KONKRÉTNĚ NA PIXABAYI https://pixaba­y.com/cs/photos/e-cigareta-vaping-blu-cigs-blu-1301670/ )

Odpovědi
Edison

Jiné - odpověď

Tak když znáš jejich rodiče… to je problém jim to říct? A když nezasáhnou oni, nebo Tě odpálkujou… jejich jednání kolidující se Zákonem a pak je tu sociálka. I na e-cíga se totiž vztahuje zákon č. 65/2017 Sb. Zákon o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek

ČÁST PRVNÍ
OCHRANA ZDRAVÍ PŘED ŠKODLIVÝMI ÚČINKY NÁVYKOVÝCH LÁTEK

HLAVA II
OMEZENÍ DOSTUPNOSTI TABÁKOVÝCH VÝROBKŮ, KUŘÁCKÝCH POMŮCEK, BYLINNÝCH VÝROBKŮ URČENÝCH KE KOUŘENÍ A ELEKTRONICKÝCH CIGARET

§ 3
Zákaz prodeje tabákových výrobků, kuřáckých pomůcek, bylinných výrobků určených ke kouření a elektronických cigaret

(4) Zakazuje se prodávat nebo podávat tabákové výrobky, bylinné výrobky určené ke kouření a elektronické cigarety osobě mladší 18 let. Zakazuje se prodávat kuřácké pomůcky osobě mladší 18 let.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2017-65#p3

Kazatel

Přidej se k nim

Vrána k vráně sedá, rovný rovného si hledá.

Ale teď vážně, tobě přijde normální, že bys měl mít nějakou ohlašovací povinnost, resp. že bys měl kde co napráskat? Nejsi ani jejich rodič, ani vychovatel či učitel, pokid jsou to pro tebe cizí lidé, tak ti po tom může být kulové.

Lotr2008

Přidej se k nim

borecek36526

Jsi autista co řešíš ?!!

Edison

Ježiš… o prospěšnosti zdraví bych s nima vůbec nediskutoval. Takové studie skutečně neexistují ani nemůžou, bo to fak pravda není. Je to jen méně škodlivé, než klasické cigarety, a to proto, že nevznikají látky vznikající hořením. Obsahuje to však nikotin (ne vždy), a jiné látky, o kterých bych si netroufl tvrdit, že by neškodily, nebo že by byly dokonce zdraví prospěšné… Fak ne…