haha

jak se vyslovuje „r“ v němčině? např. „rot, richtig,“, prostě kdy stojí na začátku slova

Nejlepší odpověď
quentos

Je trochu jiné než to naše – něco mezi naším a francouzským, ale než bychom to složitě popisovali, radši si to rovnou poslechněte od rodilých Němců – v odkaze: http://cs.for­vo.com/word/richtig/#de

Další odpovědi
hanulka11

takové zastřené r

Amie

Vslovuje se to jakoby vzadu v puse. My ho vysluvujeme jakoby hodně „hrčivě“ a vepředu.

zeeue

Podle mě si může dovolit málokdo – napodobovat skutečný cizí akcent – aniž by si toho rodilí mluvčí nevšimli. Většinou se spíš tací horlivci stávají terčem posměchu. Ve škole to po tobě sice chce kdejaká chytrá „pí. 'čelka“ (to jak tento výraz zní je opravdu jen náááhoda, hehe), ale skutečnost je trochu jiná. Ve škole se pitvoř, když je to pro jedničku… ale jestli chceš být jednička i později v praxi, tak se naopak nestyď v cizině hrdě „mluvit, jak ti český zobák narost“, dokud jazyk nebudeš ovládat natolik dobře, abys mezi rodilé mluvčí zapadl nejen akcentem… ale i uměním celkově se vyjadřovat.

Takže konrétně toto „r“ bych být tebou prozatím vyslovovala maximálně jen o trochu víc zřetelněji a rázněji než jako ho používáš v češtině 😉