Jak se vyrábí květinová esence?

Chtěla bych vědět, jak přesně vyrobit květinovou esenci, aby se nezkazila. jaký použít alkohol, jakou vodu, v jakém množství, jak dlouho květy louhovat atd.

Nejlepší odpověď
Dandi

Přikládám návod na výrobu Bachovy esence:

V případě vařící metody se hrnec s vodou, jejíž hladina je zcela pokrytá květy dané rostliny, postaví na plotnu a vaří se asi 30 minut.

Potom se v obou případech do odměrného válce přecedí voda, která se zatím impregnovala životní energií dané rostliny a smíchá se se stejným dílem brandy. Takto vzniklá tekutina se nazývá Matečná tinktura.

Z Matečné tinktury se potom připravují zásobní koncentráty, které si zákazníci mohou zakoupit buď samostatně nebo si mohou koupit celou sadu 38 Bachových květových esencí, která obsahuje také dvě Krizové esence (Rescue Remedy).

Další odpovědi
alenka901

http://www.you­tube.com/watch?v=S5ER­TWhog4M
videonávod v aj

Attack-design

Dr. Bach používal k přípravě esencí vědeckých metod, zejména metod dnes požívaných v homeopatii. Jednou z metod je metoda „slunečná“ kdy jsou rostliny ihned po sběru ponořeny do nádoby s vodou a vystaveny na slunce. Výtažek je poté přefiltrován a smíchán ve stejném poměru s 39, 5 % alkoholem.

Na stejném základě je založena i Kochova metoda, při níž jsou rostliny ihned po sběru ponořeny do nádoby s 1 litrem pramenité čisté vody a půl hodiny povařeny. Po zchladnutí se přefiltrují a smísí se stejným množstvím 39, 5 % alkoholu. Z takovýchto koncentrátů pak bývají připravovány kapky pro pacienty. Na 10 ml vody se přidávají 2 kapky rostlinné esence. Tato směs je použitelná cca 3 týdny, 30 ml lahvička max. čtyři týdny.

Stanovení optimálního složení je lépe ponechat na odborníkovi. Většinou se podle příznaků kombinují 3 až 8 různých bylinných esencí, vzácně více. Malá zvířata dostávají 4× 4 kapky denně.

Tradičních esencí je 39, přičemž právě 39. esence je směsí z pěti květinových esencí a je známa pod názvem Notfall Tropfen nebo Rescue. Tato esence je určena k podávání při všech stresujících stavech – např. při návštěvě veterinárního lékaře, při účasti na výstavách, úrazech, porodu, šoku. Lze ji zakoupit v homeopatických lékárnách v SRN nebo je možné objednat ji v některých homeopatických lékárnách v ČR. V odborné literatuře je uváděno, že Bachova květinová terapie nemá žádné vedlejší účinky a je snadno kombinovatelná s jinými formami terapie, neboť nepůsobí žádné škody na organismu. O jejím užití v případě závažnějších onemocnění bychom se však vždy měli poradit s veterinárním lékařem.

V současné době byla Bachova květinová terapie rozšířena o používání kalifornských a australských květinových esencí. Jsou připravovány stejným způsobem jako Bachovy tradiční preparáty. Terapie jak u lidí, tak u zvířat je zaměřena především na stimulování psychických schopností, neboť je známo, že somatická onemocnění mají svůj původ v narušené oblasti psychické.

V kalifornských květinových esencích je používáno celkem 121 bylin. Tím se podstatně rozšiřují možnosti Bachovy terapie.

V zahraničí jaou k dostání australské esence pod názvy :
Emergency essence

je obdobou Notfall Tropfen. Je určena k potlačování paniky, působí proti stresu, přepínání a bolestem.
Radiation essence

tlumí vlivy magnetického pole, elektrosmogu a UV záření. Velké úspěchy má zvláště při odstraňování následků radiace.
Superlearning essence

napomáhá koncentraci a usnadňuje upevňování návyků a učení.
Confidence essence

podporuje vrozené schopnosti organizmu, dodává sbedůvěru.
Vitality essence

podporuje zásobení organizmu energií a vitalitou.

V Kalifornii a Austrálii s vyrábějí v poslední době ještě další esence, avšak ne všechny jsou vhodné i pro zvířata. Dávkování je stejné jako u tradičních preparátů – malá zvářata 4 × 4 kapky denně.

Některé z preparátů je možno zakoupit v homeopatických lékárnách, většinou se však jedná o preparáty tradiční.