Janec

Jak se vyrábí enzymy používané k průmyslovým výrobám?

Například k výrobě cukrů z polysacharidů apod.
Kepler- ale jak získávají tyto enzymy v čistém stavu, když toho potřebují tuny a tuny. Mají na to vyšlechtěné kultury bakterií? Popřípadě jaké mikroorganismy na to využívají? Na internetu je o tom velmi málo informací.

Odpovědi
Kepler

Enzymy se nevyrábějí, jsou součástí živých organismů, jde o biochemickou záležitost. Organismus si enzymy vytváří sám. Téměř všechny biochemické reakce jsou řízené enzymaticky. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Enzym
Stejně tak jako štěpení polysacharidů.