Avatar uživatele
Lucka17

Jak se vypořádat se stydlivosti?

Přeji pěkný den, chci vás požádat o pár rad, jak bojovat se stydlivosti. Dost s tím bojuji a opravdu mě to už štve a omezuje v životě. Asi bych vám to měla trochu upřesnit. Stydím se mluvit s někým kdo je např. ve vyšší pozici, je mi sympatický a zároveň ho moc neznám. Zkrátka se bojim mluvit s někým na koho chci zapůsobit, ale čím více se snažím, tim více mi to nejde a klidně se i ztrapnim. Dekuji za odpovědi 🙂

Zajímavá 0 před 2166 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

»Zkrátka se bojim mluvit s někým na koho chci zapůsobit, ale
čím více se snažím, tim více mi to nejde a klidně se i ztrapnim.«

A bude to tak stále, dokud nepřijdete na to, že je nesmysl
se pokoušet (snažit) na někoho „zapůsobit“.

Vždycky, za všech okolností byste měla být sama sebou.
Bez ohledu na to „co si o Vás kdo pomyslí“.

Dokud se totiž budete ohlížet na to, „co by kdo řekl“,
vyzní všechno, co řeknete, nepřijatelně a nepřirozeně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Jdi a zkus se na to zeptat takového protějšku. 😉 Možná se sice ztrapníš, ale co Tě nezabije, to Tě posílí… 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
2k2o2s

Dej si trochu čokolády a zhluboka dýchej.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nemysli si, že lidé výše postavení jsou dokonalí. V určité situaci si nejsou jisti žádní lidé. Například neumíš dělat to co akrobatka, která se to učila mnoho let, zpěvák musel nějakou dobu trénovat a vypořádat se s trémou. Tréma , strach, stydlivost to jsou pocity,které ovlivňují chování daného člověka. Možná, že daný člověk v určité situaci drží vše pevně v rukách, ale v mnoha dalších oblastech si nebude jistý v kramflecích. Dostaň toho člověka do této situace, ve které se ty vyznáš a poznáš, že nikdo není dokonalý. Ale to přejde časem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To chce jen praxi v sociální interakci obecně … to přijde s věkem, žádný strach. Teď si prostě jen nejsi dost jistá tím zda budeš umět něco říct, zda to bude okolí vnímat pozitivně, atd. atd. Časem pochopíš že na tom co si myslí okolí nezáleží až tak moc, a přeci jen je důležitější věřit trošku sama sobě. Ale jak říkám to přijde s věkem a zkušenostmi, to nepomůže jen napsat do odpovědi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek