Lucka17

Jak se vypořádat se stydlivosti?

Přeji pěkný den, chci vás požádat o pár rad, jak bojovat se stydlivosti. Dost s tím bojuji a opravdu mě to už štve a omezuje v životě. Asi bych vám to měla trochu upřesnit. Stydím se mluvit s někým kdo je např. ve vyšší pozici, je mi sympatický a zároveň ho moc neznám. Zkrátka se bojim mluvit s někým na koho chci zapůsobit, ale čím více se snažím, tim více mi to nejde a klidně se i ztrapnim. Dekuji za odpovědi 🙂

Nejlepší odpověď
ivzez

»Zkrátka se bojim mluvit s někým na koho chci zapůsobit, ale
čím více se snažím, tim více mi to nejde a klidně se i ztrapnim.«

A bude to tak stále, dokud nepřijdete na to, že je nesmysl
se pokoušet (snažit) na někoho „zapůsobit“.

Vždycky, za všech okolností byste měla být sama sebou.
Bez ohledu na to „co si o Vás kdo pomyslí“.

Dokud se totiž budete ohlížet na to, „co by kdo řekl“,
vyzní všechno, co řeknete, nepřijatelně a nepřirozeně.

Další odpovědi
Edison

Jdi a zkus se na to zeptat takového protějšku. 😉 Možná se sice ztrapníš, ale co Tě nezabije, to Tě posílí… 😉

2k2o2s

Dej si trochu čokolády a zhluboka dýchej.

Kelt

Nemysli si, že lidé výše postavení jsou dokonalí. V určité situaci si nejsou jisti žádní lidé. Například neumíš dělat to co akrobatka, která se to učila mnoho let, zpěvák musel nějakou dobu trénovat a vypořádat se s trémou. Tréma , strach, stydlivost to jsou pocity,které ovlivňují chování daného člověka. Možná, že daný člověk v určité situaci drží vše pevně v rukách, ale v mnoha dalších oblastech si nebude jistý v kramflecích. Dostaň toho člověka do této situace, ve které se ty vyznáš a poznáš, že nikdo není dokonalý. Ale to přejde časem.

anonym

To chce jen praxi v sociální interakci obecně … to přijde s věkem, žádný strach. Teď si prostě jen nejsi dost jistá tím zda budeš umět něco říct, zda to bude okolí vnímat pozitivně, atd. atd. Časem pochopíš že na tom co si myslí okolí nezáleží až tak moc, a přeci jen je důležitější věřit trošku sama sobě. Ale jak říkám to přijde s věkem a zkušenostmi, to nepomůže jen napsat do odpovědi.