Zvědavý

Jak se ve Francii volí prezident?

Lid, nebo parlament, nebo…? A koho byste volili vy?

Nejlepší odpověď
annas

"Prezident je volen v přímých všeobecných volbách všemi francouzskými státními občany.

Prezident je volen na pětileté funkční období ve dvoukolovém systému .

Pokud žádný kandidát nezíská absolutní většinu odevzdaných hlasů v prvním kole hlasování, druhé kolo se koná za čtrnáct dní později. Utkají se dva vítězové s nejvyšším počtem hlasů z prvního kola.

https://fr.wi­kipedia.org/wi­ki/Élection_pré­sidentielle_frança­ise_de_2017

Koho bych volila nevím, nežiji tam, neuvažuji jako politik, tak nevím.