Avatar uživatele
Kepler

Jak se vám líbí nápad zřizovat místa, kde si můžete vzít nebo vypůjčit knihu a taky tam knihy věnovat?

Mně se to líbí moc, zvláště, když jsou teď knihy tak drahé. Viděl jsem to na několika nádražích a teď jsem totéž objevil i v jedné zahradní restauraci u nás ve Valmezu. Asi je jasné, že se tam nescházejí právě nejnovější skvosty literatury, ale i tak. Většina knih by se neměla likvidovat, tak jsem tam asi tucet taky donesl. Restauratér/ka si to pochvaluje, prý teď chodí víc lidí. Holt Valaši jsou lidi kulturní, zvláště když se při té kultuře ještě můžou malinko zhulákat 🙂

https://pixaba­y.com/photos/bo­oks-bookstore-book-reading-1204029/

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Anikitos, aliendrone, Kajoch před 1784 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

nápad je to dobrý,
v Bratislave sa to už niekoľko rokov praktizuje pravidelne každý rok na Hlavnom námestí v lete aj na nábreží a bežné je to napríklad na polyklinikách a v nemocniciach.
Prídeš do regálu vložíš knihu a odídeš – prídeš z regálu si zoberieš knihu a prečítaš, tí slušní takúto zdarma knihu po prečítaní vrátia naspäť do regálu. Prirodzene, táto služba je zdarma

PS.
Anikitos, „blázni je někde prodávají za minimální ceny“ to nie sú blázni, ale ak niečo nepotrebujem, podelím sa s iným. Je to lepšie, než vyhodiť do zberu.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Super, do Valmezu dorazila vymoženost jménem VEŘEJNÁ KNIHOVNA. Já to věděl, že my tady v Práglu prostě nemůžeme být oproti Valmezu VE VŠEM 100 let za opicema. ;) :D :D

Tady se to praktikuje tak, že knihu (darovanou) přijmou vždy, ale NEMUSÍ ji zařadit do knižního fondu, pak je určena na rozebrání pro zájemce. Nebo to tak ještě před cca 2–3 lety bylo. :)

Každopádně tak či onak – je to BEZVA myšlenka, když už se na tom shodne aliendrone s Keplerem – a to už NĚCO ZNAMENÁ! ;) :)

Raději bych si zlomil ruku, než abych třídil odpad. Chápu, že se někdo asi dost diví, ale kdyby si dal práci zjistit JAK doopravdy funguje byznys s ekoodpadem (a měl alespoň 3 z 5ti pohromadě) – nejednal by jinak!

Ovšem vyhazovat knihy mi přijde dost dementní (a to i v případě, kdy se jedná o knižní odpad jako „Václav Havel a film“ nebo „Dějiny VKS(b)“, protože i takové shity MOHOU za určitých okolností poskytnout DOBRÉ informace (pokud se ví jak na to). Takže jsem jednoznačně PRO, ať se to řeší veřejnou institucí či ne, pořád lepší, než kniha v popelnici. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anikitos

Nápad samozřejmě pěkný. Mě se ale netýká, já ujíždím na antikvariátech (knihy třeba od 9 Kč — a to ne žádné braky ale klasika a cenné rukopisy a blázni je někde prodávají za minimální ceny :'D).

Jinak ve Valmezu hezky přestavili tu novou knihovnu, prostorná třípatrová a s velkým výběrem knih. :D

A když říkáš vzít si knihu, myslíš jakože gratis?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nápad dobrý, jen nevím, jestli je dobrý taky pro české lidi.
Protože, co u nás už několikrát a na více místech bylo, všechno po nedlouhé době zmizelo. Mám na mysli to zmíněné půjčování knih na revanš.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Viděla jsem v Přerově, byla jsem se podívat, bylo málo knih a ani to málo mě nezaujalo, oni tam ani nebyli lidi na tom nádraží, vždy tam bylo plno cestujících a v poslední době pusto, prázdno, asi se cestuje jinudy. V Olomouci tato vymoženost zřejmě není. Osobně si když tak vozím knihu v mobilu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Anikitos

@led

„Vyhodit do sběru“… to by měl být zločin. :'D já bych se knihy, co budu živ, nezbavil.

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Kepler možno takéto zdarma čítanie objavíte aj počas vášho oddychu v Podhájskom.

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Abych pravdu řekl, já čtu papírové knihy snad jen když je delší výpadek proudu, když se už nic jiného nedá dělat. No a v Podhájske? Tak tam mi už nic takového fakt nehrozí, tam budu dávat přednost jiným, především termálním záležitostem a dodržování pitného režimu.

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Anikitos: samozřejmě, že grátis, nikdo se tě na nic neptá. V té nové knihovně jsem ještě nebyl, zrekonstruovali taky kino a je tam toho víc. Konečně má Valmez další kulturní centrum.

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anikitos

Nj však Valmez je na tom celkem dobře (oproti Vsetínu, tam nic není) :'D

Tak to je fajn, to si z tama „pár“ knížek odnesu… :3

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Vchod je z náměstí vedle České Spořitelny – do dvora.

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anikitos

Díky :)

před 1783 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek