Justin1

Jak se vám lépe kouká na hodinky?

Máte raději ciferník nebo displej hodinek na straně, kde je hřbet ruky, nebo na straně, kde je dlaň?

Nejlepší odpověď
led

Otočenie hodiniek na ruke závisí od vykonávanej práce, od polohy rúk. buď ako ochranu proti poškodeniu, alebo pre lepšiu viditeľnosť.

Príklad: pri práci na počítači hodinky sú hore na chrbte ruky, ale pri varení (ak ich už musíte mať) je lepšie ich mať zospodu ruky. Je to aj kvôli ich ochrane, aj pre lepšiu viditeľnosť.

Další odpovědi
Alesh

Já už hodinky léta nenosím.. na co? Mám mobil, ne. Jinak předtím jsem je nosil normálně „nahoře“. „Dole“ nosí snad jen ženský, u řady z nich jsem to viděl, u chlapa snad nikdy.

Dochy

Také aktuálně nemám co nosit. Ale nechápu proč bych si měl hodiny schovávat pod rukou. Snad je mám pro to, abych kdykoli snadno zjistil kolik je hodin. Proč bych si kvůli tomu měl ještě zbytečně ukroutit ruku?

JežíšKristus

“Nahoře”, tj. na hřbetu ruky. Na straně “dlaň” je nosí snad jen piloti, ne?
V reakci na odpovědi kolegů ještě uvedu, že hodinky beru jako “šperk”, ozdobu. Řada mužů si na nich dává záležet, což já také. Paradoxně se na čas dívám na mobilu, i když mám hodinky na ruce.

Kelt

Tak v kapse mám mobil a po určité době, když stisknu tlačítko, objeví se mi displej. Jinak mám na krku stopky, kde si čas mohu nastavit. V práci i doma mám hodiny na počítači, v obchodě jsou hodiny u pokladny. Doma máme hodiny na mikrovlnce nebo na ukazateli teploty. Hodinky nenosím snad 30 let, vadí mi to na ruce.

odik

V minulosti jsem nosil hodinky na vnitřní straně = viděl jsem na ně i bez nutnosti otáčení ruky a bylo to celkově pohodlnější.

Nyní mám hodinky, které jsou mimo určení hodin i jako doplněk, takže je nosím na hřbetu ruky. Nemluvě o tom, že při nošení na vnitřní straně dochází při položení rukou na stůl k otírání ciferníku a to u lepších hodinek člověk nechce.

PS: Pokud upustíme od klasiky, tak „moderní“ pánské hodinky mají poměrně velké ciferníky (průměr i výška) a z vnitřní strany by hodně překážely.

paul1

Nosím je na straně hřbetu ruky. Ale nosím jen vyjímečně, jinak používám spíše mobil. Hodinky, co mám, jsou dárek k narozeninám v roku 1973. Stále jsou hezké, pozlacené a chodí spolehlivě a přesně, jen před 10 lety jsem je musel dát vyčistit,
opožďovaly se.

Pepa25

Hodinky nosím pořád a podle mého standardním způsobem (na levé ruce, ciferník na hřbetu). Stačí malé potočení ruky a hned vím, kolik je hodin, nemusím sahat pro mobil. Hodinky sundávám na noc a při práci, kdy by mi vadily (např. při kydání hnoje).

quentos

Na hřbetu ruky. Ještě jsem se (coby levák) musel přeorientovat z pravé na levou (byl jsem zvyklý je nosit na pravé ruce), protože z pravé mi padaly (coby nedominantní ruku ji mám o něco tenčí).

Boy 13

Ciferník

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.