taborsky ruda

Jak se v krevním oběhu těla projevuje extrasystola?

Na pohmat (třeba na zápěstí)je to znát jako vynechávka jednoho tepu.
Systola=stažení svaloviny srdeční komory vytlačující krev.
Extrasystola=před­časný srdeční stah.

Nejlepší odpověď
kenyrts

extrasystola
porucha srdečního rytmu, předčasný, mimořádný srdeční stah, který vzniká mimo místo, odkud je srdeční činnost řízena.
NÁPRSTNÍK VELKOKVĚTÝ.
Více než v léčitelství se náprstník uplatňuje v lékařství, neboť patří mezi základní srdeční léky. Hlavní indikací je chronická srdeční nedostatečnost, tachykardické arytmie a extrasystoly přední komory srdeční. V léčebných dávkách zvyšuje tonus srdce, takže smrštění srdce se stává mohutnější a úplnější, čímž se upravuje krevní oběh a zvyšuje se i vylučování moči z těla. Oproti jiným srdečním lékům se náprstníkové glykosidy na srdečním svalu hromadí, takže účinkují delší dobu po podání.