Jak se toho zbavit? Mám strach z lidí a cítím se neviditelná.

Jak už jsem napsala, mám strach z lidí. V 6. Třídě mě málem unesli Romové a lidi mě také párkrát srazili ke dnu, tak se bojím všech lidí. Často jsem sama, bez všech a hrozně mě to trápí. Nejradši bych odjela na Hawaii. Někdy bych nejradši zůstala celý den v posteli. Každopádně.. lidé mě opravdu dost přehlížejí a když jsem na nějaké akci lidé se se mnou nebaví a když se chceme sejít znovu, mě nikdo nepozve :( všichni zapomenou, jako kdybych tam ani nebyla.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tomu, co prožíváte se říká "sociální fobie", strach z lidí, přesněji řečeno z užšího kontaktu s nimi. Když jste sama, cítíte se opuštěná a osamělá, ale z těch, kdo by Vám mohi být blíž, máte strach.
S tímhle problémrm Vžm ale nejlépe pomůže psycholog a psychoterapeut. Ten s Vámi citlivým způsobem a během terapeutických cvičení probere prazáklad Vašeho problému a je šance na úspěch.

Další odpovědi:

Zlatý

To si naivne myslíš, že na Hawaii nie sú zlí ľudia? Never tým sladkým filmom z raja. Je to taký istý svet, ako kdekoľvek inde, s kladmi aj zápormi.

Půjdeš na střední a přejdeš do jiného kolektivu s čistým listem, takže se budeš moci odprezentovat jinak. Taky jsem byla stydlivá, ale naučila jsem se s tím bojovat a uvědomila si, že v životě nesmím být ticho, jinak se mnou každý vytře podlahu.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Seznam.cz

Možná máte blok, nedůvěru k lidem. Tato internetová forma vám nebrání v komunikaci. Sociální fobie u vás zatím nehrozí. Schází vám blízký vztah, človíček, se kterým budete neustále v kontaktu. Ti ostatní lidé pro vás nejsou až takovým osobním přínosem, abyste se musela trápit; oni mají své starosti. Možná, že by vám jejich zábava nevyhovovala, nebo připadla zvláštní. Jaké máte vlohy, cíle? Něco sama tvořit, jako hudbu, zpěv v kostele, vyšívání, pečení cukroví. Pokud vám takoví lidé nevyhovují, vyhněte se jim. Najděte si svůj svět, najdete svůj kolektiv, zkuste lehký sport, to, k čemu se cítíte, co vám dodá radost. Nezůstávejte v posteli. Nezůstávejte sama. Kde je kamarádka ze školy, z dětství?

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1286
Zlatý marci1 959
Zlatý quentos 689
Zlatý ivzez 668
Zlatý iceT 649
Zlatý annas 615
Zlatý hanulka11 535
Zlatý led 503
Zlatý panenka 488
Zlatý zjentek 470

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.