misus

jak se správně vyslovuje palac akropolis…

no asi se to čte stejně jak je to napsana ale ja se chcu rači ujistit a´t to pak ve škole před učou neřeknu blbě a neztrapním se … jo a vim blba otazka ale je lepší se zep tat než ne a být blbá dal na na otazku kde to je v palaci akropolis nebo v palac akropolis ??? dík moc za odpově´d i

Nejlepší odpověď
annas

Pokud to Řekové čtou jinak, nevím, ale u nás se čte tak, jak je napsané. Jen palác se skloňuje – tedy v palácí Akropolis.