samicek333

Jak se správně skloňuje slovo agility?

Jde o psí sport – pokud někdo neví. Nevím, jak správně to skloňovat, jestli ženský nebo střední rod atd…
Doplňuji:
moc děkuju za odpovědi…Já jen že jsem na cvičáku, kam chodím TENTO SPORT AGILITY trénovat zaslechla třeba i : sejdeme se na agilitách, pokročilí z agilit atd…Tak mi to přišlůo zvláštní no…:D

Moc děkuju

Nejlepší odpověď
kapka

Souhlas s Bolakem. Jinak ještě doplním, že někdo striktně dodržuje vyslovování edžility a je alergický na počeštěné agility. A druhá skupina lidí si to zas počeštila úplně a říká prostě agila. Tam se to už skloňovat dá. Např.: S agilou jsme začali loni. Chodíme na agilu. Závodíme v agile. A pod. Já osobně klidně agila říkám. Ale vím, že některým jiným lidem „od agily“ to může vadit.

Další odpovědi
bolak

Já bych to vůbec neohýbal. Je to anglické slovo, sport, tedy stejně jako třeba rugby.

Máš důvod to nějak skloňovat?

  1. pád agility
  2. pád agility

V případě jiných pádů, pokud ti to bude připadat hloupé, prostě použiješ jako pomocné slovo „sport“.

7. s kým s čím – se sportem agility jsem se poprvé setkala…

MacChill

neskloňovat