Kacullie :)*

Jak se říká těm volným svetrům co se nosí s páskem?

Prosím,poraďte mi jak se říká těm svetrům co se přepásají páskem?Např. jako tenhle,co má Alex na sobě – http://www.aceshow­biz.com/news/vi­ew/00026918.html
Ale jsou i s dlouhým rukávem.A kdyžtak i kde se dají sehnat.Děkuji

Nejlepší odpověď
barnajka

Abys těch možných variant neměla málo, tak ti ještě jednu přidám :)
Podle mě je to kardigan. Pod pojmem kardigan si můžeš představit leccos. Co jeden zdroj, to jiná definice. Obecně je to ale delší svetřík, většinou bez zapínání (příp. zapínání na knoflíky). Rukávy může mít krátký, dlouhý, tříčtvrteční i žádný; často se nosí přepásaný páskem nebo opaskem.

Podobný svetřík koupíš prakticky kdekoliv – chce to jen chodit po obchodech s otevřenýma očima :)

Kardigan
sportovní typ kabátku nebo bluzónu, je vždy bez límce s oblým tvarem průkrčníku nebo s klínovým výstřihem. Výstřih a okraj zapínání bývají lemovány. Délka sahá mírně pod pasovou rovinu, ale typičtější délka je po úroveň boků. Tvar rukávů se přizpůsobuje módním požadavkům, mohou být krátké i dlouhé. Oblíbený je i kardigan bez rukávů. Kabátek má obyčejně velké nakládané kapsy, mohou být i lištové. Charakteristickým znakem je vázačka v pase, která se váže na uzel. Zhotovuje se převážně z pleteniny

http://www.sko­latextilu.cz/co/in­dex.php?page=2

Další odpovědi
tom004

Naprosto si nejsem jistý,ale myslím si,že se jim říká/lo,„blej­zr“.Snad se to i tak píše. :)

hanulka11

nebude to tunika?????