Nela56

Jak se říká mužům odsuzujícím ženy?

Jak se říká mužům, kteří vidí ženy jako méně inteligentní?

Nejlepší odpověď
Kepler

Misogyn https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=miso­gyn&typ_hleda­ni=prefix
S inteligencí to snad má nějakou spojitost, ale ne nutně. Ženy vládnou jiným druhem inteligence.

Další odpovědi
seraphico

Šovinista

annas

Znám

  1. výraz misogyn = nepřítel žen, muž, který ženy nenávidí, má vůči nim předsudky atd.
  2. Částečně i sexista, zpravidla muž (může to být i opačně),. Jde o nadřazenost mužského pohlaví nad ženským. Porjevuje se to chováním, jednánim atd.
  3. Našla jsem další výraz, ten neznán – gynekofág. Objevuje se v křížovkách, myslím si, že je to výraz slangový,

Drap

Hlupáci

marci1

Já tomu říkám „macho“. Pro něho je žena jen slepice, která musí poslouchat svého pána, stát u sporáku a byl stále po ruce pro jeho sexy choutky. 🙂

jirka F

Grázlové nebo blbci.Kteří si nevidí ani na špici nosu.

anonym

Proč to řešíte až v 64 letech?

Midas

Misogyn, jak uvádí Kepler. Jejich ženský protějšek je feministka. OK, feminismus by mělo být něco jako stejná práva pro OBĚ pohlaví, žádné zvýhodňování, snažit se ukázat, že ženy jsou stejně dobré jako muži a jsme si vzájemně rovni. Dost často to tak ale není a k feminismu se hlásí plno žen, které pohrdají muži a jejich cílem není rovnost, ale poukazování na chyby a méněcennost mužů.