jak se řeši nemoc

prosim o radu od 1.1.2009 jsem na uřadu prace 25.2.2009 jsem podstoupila operaci a zatim muj zdravotní stav nebyl tak dobry abych se uchazela o zaměstnání jak to semnou bude dal vpřípadě že dostanu přiznany častečný invalidní důchod.děkuju

Odpovědi
Lencis

Nejlépe vám jistě poradí pracovnice na ÚP. Každopádně po celou dobu pracovní neschopnosti budete vedena na ÚP jako uchazeč, ale nebudou vás zvát ani vám nabízet práci. Doba ztrávená v pracovní neschopnosti se nezapočítává do doby po kterou můžete pobýrat podporu. Což je myslím pokud se nepletu půl roku.

Když vám bude uznán ČID, změní se jen vaše pracovní zařazení (tedy budete dál vedena na úřadu práce, ale budou vám nabízena zaměstnání vhodná pro ID. Budete pobýrat důchod a do vypočítaného výměru vám bude vyplácet částku ÚP. Pokud nenajdete během podpůrné doby práci,bude vím do životního minima doplácet sociálka.

Raděj se však zeptejte přímo na úuřadě, stále se něco mění a nezaručuji, že je má odpověď 100%

Attack-design

budete moct i v ČID dále pracovat se změnou ZTP