sowa

Jak se řeší dopravní přestupek způsobený „osobou blízkou“?

Přítel vjel do křižovatky na červenou,ale auto je registrované na mě.Mám se dostavit na Policii.Co teď ?

Odpovědi
Miroslavst

Co teď?-Vůbec nic. Prostě se dostavíte na odbor dopravy (nechápu proč na policii, která přestupky neřeší, pouze ty na místě) a zde uvedete, že jste to vy nebyla, jelikož vozidlo půjčujete v rodině. Pokud budou chtít vědět, komu jste vozidlo půjčila, řekněte, že si již nepamatujete a stejně i pokud byste si pamatovala, tak to neřeknete s odůvodněním, že byste mohla přivést stíhání sobě nebo osobě blízké.
V případě, že vám budou chtít udělit pokutu, musí vám skutek nejprve prokázat a to jak sama říkáte nemohou, jelikož jste auto neřídila. Když budou mít fotografii, sdělíte, ano, tomuto člověku jsem vozidlo půjčila, ale neřeknu kdo to je.
Hotovo, tečka konec. nic víc, nic míň.

lerak14

no nevím zda už platí nový zákon a pokud ano špatná rada