Autista

Jak se řekne bratranci a sestřenice jedním slovem?

V angličtině je to například cousins, odpověď, že něco takového neexistuje, neberu.

Nejlepší odpověď
Viktorie II.

Takové slovo v češtině neexistuje. Když anglicky řekneš cousins, jak poznáš, zda se jedná o naší sestřenici nebo bratrance?

Další odpovědi
Disraeli

Možná bratrani (bratrana – sestřenice, bratran – bratranec), ale dnes už se to nepoužívá, takže jedním slovem to v ČJ neřekneš. ;)

quentos

„… odpověď, že něco takového neexistuje, neberu.“
V tom případě si trhni nohou. Když nebereš správnou odpověď, je to tvoje blbost.

paul1

Bratranec žertovně bratrkanec, sestřenice – to si netroufám napsat. 😏😒 ♥ 😒😏

Kelt

Prostě to jsou příbuzní a nezáleží na tom zda to řekneš jedním slovem, nebo celou větou. Třeba s jednou kolegyní jsme přibuzní, protože bratr jejího otce je manžel sestry manželky bratra matky mé ženy.