DusanOrlik

Jak se připojit k Wi-Fi,když je zabezpečení WPA/WPA2?

Zdravím,chci se zeptat.Když si zapnu Wi-Fi,ukážou se mi několik připojení.Ale bohužel,jsou zabezpečena pomocí WPA/WPA2 a heslo neznám :( .Víte,chtěl bych surfovat zdarma po internetu na mobilu,když mám andorid OS.Jenže když neznám heslo,nepřipojím se.Může mi někdo poradit,jak vyzrát nad tímto zabezpečením? Díky předem za tipy
Doplňuji:
Jinak jsem momentálně doma,a ukazuje se mi tu konkrétně „NETYX-holasicka-ratiborska“ síla signálu- nízká,zabezepčení žádné,nebo „INTERNET69“,za­bezepčení WPA/WPA2,signál dostačující,ale stejně i tak to nejde připojit.Jdu ven,tam je signál dostačující (3/5) ale i tak mi to nejde spojit,nechápu proč? :( Jinak v Globusu,jsem se připojil bez problému-signál byl vynikající. Prosím o objasnění do diskuze

Nejlepší odpověď
Hykam

Pouze zjistit heslo.
Proto je to zabezpečený, aby se nemohl kdokoliv připojit na jakoukoliv wifi síť a aby nebylo možné přečíst data nepovolaným osobám.

Další odpovědi
Michal Kole

Připojit se k cizí síti je nezákonné. To je jako kdyby jsi se zeptal, jak otevřít dveře mladé krásné sousedky bez klíče.

Existují programy, co umí heslo „zjistit“, ale jejich použití je za hranou zákona

Bedy

WPA2 ještě nebylo prolomeno (nepočítám-li hádání hesla). prolomit WPA, to není jen tak jednoduché.
Kdyby to bylo zabezpečeno WEPem, tak tam to zkušenější člověk dokáže prolomit do 10 minut.

Pamatuj, že prolamování se je nezákonné a můžeš jít klidně na 2 roky sedět (počítám, že jsi mladistvý, tedy 15–18 let).

No a ta nezabezpečná wifina může být zabezpečena pouhým filtrováním MAC adres – tedy zařízení, která nejsou v sezanmu povolených, se prostě nepřipojí. Pravda, jde to obejít programy na změnu MAC adresy, ale i tak je tohle je trestné prolamovat.

Takže nezbývá nic jiného, než si buď domů pořídit wifi router (investice v řádu 400Kč) a nastavit a zabezpečit si vlastní wifinu (podle manuálu to zvládne drtivá většina lidí) – samozřejmě zabezpečit technologii WPA2-PSK (WPA2 Personal).
A nebo si najdi výhodný balíček u operátora (kdyžtak mi napiš vnitřní poštou a můžu se ti na to podívat).

DusanOrlik

Ano,vím že je to nezákonné-ale jak byste řekli lidem,kteří stahují hudbu z internetu,to je taky nezá¨konné,ale i přesto to lidé dělají ;) .Hledal jsem programy na „přelomení“ (zjištění) hesla,ale je to složité,na laika.A to,že se chci připojit k cizí osobě ) nezákoně,tak jen že chci být na netu- jen být n a youtube a facebooku,žádné jejich osobní věci mě nezajímají-pouze moje

Bedy

A nemáš pravdu – hudbu či filmy si můžeš stahovat jak chceš, ale nesmíš to sdílet. A tady pozor na torrenty – sathovaný soubor přes torrent totiž zároveň sdílíš, a to je nezákonné.

Ty osoby za ten internet platí a ty jim tam budeš parazitovat – a pokud nemají nějakou závratnou rychlost, tak mohou ucítit, že ten internet jde pomalu, tak jim budeš ještě zpomalovat internet.

DusanOrlik

OK,už mam objednaný vlastní WiFi Router. :)

Hykam

Stahování hudby z netu pro vlastní potřebu není nezákonné, nezákonné je její šíření.
Toby by se taky nelíbilo, kdyby sis zaplatil připojení, připojilo se na tebe 10 sousedů, a ty by sis ani nemohl pořádně cokoliv stáhnout, protože ostatní by stahovali taky nebo by ti vyčerpali objem dat (pokud máš připojení s FUP).