Tw!st

Jak si dát heslo na svoji WiFi ?

Jak si zabezpečit svoji WiFi heslem na WPA nebo alespoň WEPem ? Sítím moc nerozumím a ještě co znamená IPv4 nebo IPv6 ?
Doplňuji:
No je to v podstatě modem nebo router nebo jak se tomu říká v USB modulu. Jo a vím že WEP není skoro vůbec zabezpečený jen chci aby se tam aspoň nepřipojovali děcka s mobilama

Nejlepší odpověď
anonym

Na WEP se vykašli, už ani WPA2 není zárukou, že ti data někdo neodposlechne… 😉
Veškerá nastavení dělej (při konfuguraci routeru) připojený kabelem,píšu jen body ohledně bezpečnosti (takže si – samozřejmě, musíš zvolit i SSID, nekolidující kanál atd.).

  1. změň heslo pro konfiguraci routeru (pokud lze, i jméno)
  2. omez připojitelná zařízení pomocí MAC adres přes Access Control
  3. chceš-li, zvol šifrování WPA2 a silné heslo (tedy nic typu jméno, adresa…)

___
Rozdíly mezi IPv4 a IPv6 se tvé LAN (či WLAN) netýkají (IPv6 nijak nevyužiješ), jde o adresaci v internetu obecně.
Doplňuji:
V USB modulu???
Mno – tak tím se leda k nějaké wifi (WLAN) připojíš – ale na její vytvoření potřebuješ tzv. wifi router, pokud ten nemůžeš konfigurovat, není se o čem bavit!!!
___
BTW – patlat dohromady …„v podstatě modem nebo router nebo jak se tomu říká v USB modulu“… – můžeš mi, prosím – do Diskuse, upřesnit – o čem se vlastně ´bavíme´ (resp. o čem si asi tak představuješ, že se bavíme) a o čem z toho máš aspoň jakés-takés ponětí???

Další odpovědi
Hamon

IPv6 (Internet protocol verze 6) je náhrada stávajícího IPv4. U tohoto protokolu dochází veřejné adresy a IPv6 jich poskytuje nesrovnatelně víc. V domácím prostředí použij IPv4, ušetříš si tím problémy se staršími zařízeními.
Jak zaheslovat wi-fi? Access Point (resp. ta krabička, která wi-fi poskytuje) musí mít nějaký management. Tam, nejspíš v sekci Security, bude nastavení, které hledáš. Když napíšeš, co máš za krabičku, možná dostaneš přesnější radu.
Doplňuji:
V tom případě k tomu bude nějaká aplikace, možná ta samá, ve které se připojuješ.

Pro ostatní: některé 3G modemy mají wi-fi access point a tohle, zdá se, bude ten případ.

Littl3

Půjdeš sem tam už všechno nastavíš…
http://192.168.0.1/ dáš to normálně do zadávání web adresy..
Ale možná budeš muset ještě vložit cd které by jste měli dostat k wifi…

jáára

heslo si dej jaký chceš, teď už lze lámat i WPA2, takže když chceš bezpečí použij drát

cochee

Vygoogluj si, co je to MAC adresa. Pak obejdi všechna zařízení, která se k wifině budou mít právo připojovat. Zjisti si jejich MAC adresy. (Úmyslně nepíšu jak, protože jinak se zjišťuje v notebooku s Windows 7 a jinak v Samsungu Galaxy.) Otevři si management toho vysílajícího wifi zařízení (router nebo jak je libo), aktivuj filtraci MAC adres a ty zjištěné tam nasypej. To je vše, na ty WPA a WEPy a TKIP+AESy se můžeš vyprdnout, nikdo jiný než majitelé těch zařízení se ti na wifinu nepověsí.

Tw!st

Pro mowla: já se v sítích vůbec neorientuju proto to napíšu víc laicky, takže mám ten USB modem který se prostě připojuje pro připojení k internetu přes klasický USB port ( vypadá to jako větší flash disk) ale připojil jsem si to k routeru abych měl wifi ( kvůli tabletu a smartphonům v rodině) wifi mi normálně funguje a vpořádku ale chci na ní nastavit alespoň WEP heslo aby mi nebrali rychlost děcka v parku s tabletama nebo tak.

anonym

…„připojil jsem si to k routeru abych měl wifi ( kvůli tabletu a smartphonům v rodině) wifi mi normálně funguje“… – OK – takže router je připojený k modemu, běžná situace. ___ Takže teď – najeď do managementu routeru a udělej to, co jsem psal výše. ___ Pokud je ti ten návod zcela nejasný, napiš typ routeru (bez toho ti nikdo konkrétně neporadí). 😉