Jak se pravopisně (velká písmena), píše správně Spojené Státy Americké a proč?

Nejlepší odpověď
quentos

jen první S je velké, ostatní s malým. „stát“ je obecné podst. jméno (států je hodně) a nestojí na začátku názvu; americké je příd. jméno a rovněž nestojí na začátku názvu, obojí je proto s malým. Správně proto napíšeme Spojené státy americké.
Doplňuji:
Questman: tak to jste asi, Vy pitomče, nedával ve škole pozor Vy. Tudíž Česká republika se podle vás píše s velkým R? Hehe – už jste to někde někdy viděl napsané? Pletete si to s názvy měst, TAM jsou všechna písmena krom předložek velká.

Zbývá otázka, kdo je tu pitomec.

Další odpovědi
annas

Spojené státy americké – jen první velké písmeno – název státu. Ostatní malá písmena, protože jde o pojmenování obecné, nikoliv o další názvy.

Projděte si pravidla, dovíte se o tvoření přídavných jmen od zeměpisných názvů a pravopise obecných pojmenování.

venkovan

Všechno velké – USA. Je to kratší, rychlejší a šetří to pero (tiskárnu), inkoust apod.

Questman

Spojené Státy Americké se píší všude s velkými písmeny protože je to název státu vy pitomci… to je učivo 6.- 7. třídy
Doplňuji:
Probíral jsem své příspěvky a tak se musím omluvit za mou chybu. Spletl jsem si českou gramatiku s anglickou a napsal jsem to patrně ve stavu společenské vyčerpanosti 🙂