Tabea

Jak se pozná skutečná závislost na užívání počítače (mobilu), sociálních sítích a obecně na internetu?

Dá se to vyjádřit časově / den? (pravidelně)?
Jaké má potom člověk ,,příznaky" a chování?
Má smysl si dát třeba pár dní detox?
Je to závislost jako každá jiná?
Jak s tím člověk má pracovat?

Nejlepší odpověď
anonym

Problém vůbec není četnost, častost, nebo způsob. Závislost je to ve chvíli, kdy to zasahuje do všech ostatních aspektů života. Ve chvíli, kdy dojde k osobnostním změnám (většinou negativním – že) a většinou si už všímá i okolí. Když jedinec přestává činnost dělat kvůli zábavě, či původním účelům, ale nově prostě nemůže už jinak žít a původní dojmy se vytrácí. Především je to problém, pokud jedinec ztratí schopnost danou věc ovládat a vykonávat ostatní běžné životní úkony. Dokud tedy dochází k používání za stále stejných podmínek, o závislost se nejedná. Pokud se vytratí původní záměry a ty nové necílí správným směrem a přesto se činnost nesnadno, či vůbec nedá opustit, pak je to závislost. Pokud jedinec vykonává všechny své povinnosti, vydělává peníze pokud by měl, žije plnohodnotný a spokojený život, pak ať si danou činností užívá jak jen libo …

Další odpovědi
Mc Merkurion

… jakou závislost myslíš ???
--- počítač/mobil dnes nahrazuje spoustu práce …
--- sociální sítě vytěsnily (a nahradily) hospody a jiná sdružení …
--- internet je rychlejší, obsáhlejší a lacinější zdroj informací než tisk a podobně …

plebs

To není závislost je to nutné v tomto století a je zapotřebí začít od útlého mládí, jinak jak má názor slečna Greta může také něco zakrnět.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.