jak se počítá metr krychlový

Dobrý den,potřebuju poradit jak počítat metry krychlový.A jak počítat metry krychlový na metry čtverečný,dík za odpovědi.

Odpovědi
sikin

To je nějaká zmatina v dotaze. Metr krychlový je jednotka objemu a spočítá se třeba u kvádru jako násobek délka x šířka (to je plocha a jednotkou je metr čtvereční) x výška. Objemové jednotky nejde převést na plošné (m3 na m2).

Bonifác

m3 se nedají převést na m2, protože m3 je jednotka objemu, jako třeba l, ale m2 je jednotka plochy jako třeba ar. Jediné co se dá udělat je u daného objektu vypočítat povrch, který je v m2.

Alegro

ano.. nejde to .. muzu akorat rici ze rozdil mezi m3 a dm3 a mezi vsemi ostatnimi jednotkami (mm3 cm3 dm3 m3) je 1000 jednotek (1 m3 = 1000 dm3)
kilometry krychlove asi potrebovat nebudete… a i tak se moc nepouzivaji

1 dm3 = 1 litr

ryznmi

metr krychlový že m3 objem a šířka kryýchle a metr čtverečný m2 že obsah a objem

HOMER

metr krychlovy se pocita a.a.a(objem) pokud se jedna o krychli tak strana bude treti odmocnina z objemu takze jestli znate vsechny strany napr. ctverce je velmi jednoduche spocitat kazdou stenu zvlast(a.a) a potom secist a vysledek bude v metrch ctverecnich(povrch neboli obsah vsech sten).