zjentek

Jak se piloti dronů z okolí dozví, že mám rogalo či vrtulník a na zahradě helipad?

Co když se budou bavit/hrát si se svými stroji v okamžiku, kdy vzlétnu já s tím svým? Bude i pro ně v ten moment platit otřepaná formulka- neznalost zákona neomlouvá? (…je zakázáno používat v určité vzdálenosti od … drony.)

Spec. pro Edisona>>> https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=helipad&i­e=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab

@Edison: No, mně je to taky celkem šumák, bo abych si doma mohl přistávat šmiglovcem, na to mně stačí helipad.

Odpovědi
Edison

Tak na hdelipad žádný povolení nepotřebuješ. To je jen upravená plocha. Stejně, jako třeba chodník. A na přistávání vrtulníku ho nepotřebuješ. Proto jsem mluvil o heliportu, což už je celý komplex zařízení pro přistávání vrtulníků. A každýmu je do toho šumák, bo to nemusí nijak respektovat, protože oproti heliportu se nejedná o letecké zařízení s řízením letového provozu.

JájsemRaibek

Objeví se na leteckých mapách.
A jinak zkus toto:
https://www.zi­ve.cz/bleskov­ky/mapycz-maji-skrytou-hru-letadlem-muzete-bombardovat-mapu/sc-4-a-159426/default.aspx