Peha

Jak se omluvit k nedostavení se k soudu?

Potřebuji poradit. Jsem předvolána jako svědek k soudu. Nemůžu se dostavit, jelikož mám 2 malé děti a nemám je kam dát. K soudu si je vzít nemůžu. Moje výpověď u soudu není zásadní. Všechny podklady jsem předala policii při výslechu. Je to dostatečná omluva, nebo soud bere jenom jako omluvu potvrzení od lékaře?

Nejlepší odpověď
Drap

To záleží na soudu, jestli to přijme , nebo ne. Osobně se domnívám, že to asi stačit nebude.To jestli je výpověď zásadní nebo ne, může rozhodnout jenom soud.

Další odpovědi
Fienir

Napiš jim prostě, že se omlouváš, že se z rodinných důvodů nemůžeš dostavit. Já se tak omlouvám všude a omluvil bych se tak i u soudu.

pusinka50

Já si myslím, že když jsi jednou napsaná jako svědek, tak se z toho nevyvlečeš se osobně k soudu dostavit, soud tě předvolá na jiný den, ten, kdo tě předvolává jako svědka (obžaloba nebo obhajoba) bude mít zájem tě k soudu dostat, můj názor
Doplňuji:
Omluvit se snad můžeš na co chceš, ať již rodinné důvody nebo nemoc, ale stejně tomu asi neujdeš a budeš si muset zařídit hlídání