Gus_Fring

Jak se odpočítá technický knockout v boxu? Rozhodčí počítá do deseti, zápasník vstane, ale rozhodčí stále počítá. Proč?

Vím, že Rocky nejde brát jako ukázkový příklad, ale přesto. Ve všech dílech rozhodčí počítal a když zápasník vstal, tak stále ještě chvíli počítal. Proč to dělal? Jedině v Rocky 2, když Rocky vstal, tak bylo počítání ukončeno. První případ jsem v boxu viděl často, druhý výjimečně.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, mě tahle prasácké a přiblblé sporty nezajímají. Ale když rozhodčí počítal dál, tak možná chtěl poskytnout knockoutovanému šanci, aby se mu srovnaly panenky, jinak by s dvojím viděním musel bojovat zároveň se dvěma soupeři.

Další odpovědi
elkon

Protože rozhodčí vidí zda je borec ready. To, že se postavil ještě nic neznamená.