Válek Petr

Jak se nazývá vůz na obrázku?

Nejlepší odpověď
Drap

Vůz je menší, má plné bočnice ještě vyztužené žebřinami. Je to nějaký hnoják. Menší vůz na rozvoz hnoje, popřípadě zeleného krmení, nebo sypkých materiálů
U nás se tomu alespoň hnoják říkalo. Vychází to z klasického žebřiňáku. Zde jsou však žebřiny dál od sebe, slouží pouze jako výztuha bednění. Vozy byly oproti žebřiňákům podstatně menší, z důvodů větší váhy hnoje.

Další odpovědi
still

Vypadá to na novou Felicii, přesný rok výroby takhle nepoznám.
Jo a to vepředu je žebřiňák.

Arne1

žebřiňák

Kepler

O žebřiňák nejde, nemá žebřiny. Ten se používal pro svoz sena a během Slovenského národního povstání jako bojové vozidlo. Gula preletěla, škody nenarobila. Jestli tento typ přívěsu má nějaké speciální pojmenování, to nevím, ale v každém případě jde o povoz tažený koňmi.

dudu

V našem regionu se tento typ vozidla nazýval „fasuník“ nebo tak nějak.

Kryšpín

Poslední vývojový typ VW, který splňuje emisní normu 10 a budou výsledky správné nejen pro laboratorní zkoušky, ale i pro běžný a městský provoz, tudíž bude povolen vjezd i do lázeňských prostor

marci1

Jedná se tzv. hnoják.
Vůz na přepravu pevných i sypkých materiálů.V ze­mědělství používán (mimo jiné) na přepravu hnoje na pole.Základ Žižkovy vozové hradby… 🙂
https://www.me­gapixel.cz/fo­to/156213

Dochy

Arne: Jseš si jist? Klasický žebřiňák by neměl ty prkna na postranicích. Je otázka, jestli jsou tam už od „přírody“, nebo jestli jimi někdo dodatečně vylepšil klasický žebřiňák.

still

Je to stále žebřiňák i s těmi prkny. Žebřiňáci se dále dělí na druhy, např. tento je tzv. „bedňák“.

Arne1

řekl bych že je to jen mírně vytuněné

Dochy

😉 Je to možné. Já bych u klasického žebřiňáku ještě čekal hustší žebřiny, ale to si volil asi každý sám podle toho na co jej potřeboval a kolik peněz či práce do toho hodlal vrazit…