Jak se nazývá samice od tučňáka?

Například samice od slona je slonice, od páva pávice, ale co třeba tučňák, krokodýl apod.? Říká se pak jen samice od tučňáka?

Nejlepší odpověď
annas

Podobná otázka už zde byla.

Např. Koala samice nebo samice koaly, koalí samice. Stejně tak tučňák samice, samice tučňáka, případně tučnáčí samice.

Je to záležitost českého jazyka a kategorie rodu přirozeného a mluvnického.

Příklady:

  • K mužským pojmenováním můžeme díky přechylování tvořit ženské protějšky (spisovatel‑spi­sovatelka) naopak (liška‑lišák, husa‑houser)
  • K vyjádření přirozeného rodu nedochází u řady názvů zvířat (čmelák, pavouk, vrána, kuna, zmije, morče, had, koala, tučňák).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-jmenuje-samice-od-koaly

Další odpovědi
fcoop

Copak samice tučňáka…
Ale jak je to se samicemi od hada a kraba?
To je dilema.

www

Ano, je to zkrátka samice od tučňáka 😁
Neexistuje specielní výraz u tohoto (a nejen u něj) druhu.
A nijak to těm samičkám nevadí ! 😁
Barbakan to ne e, to už je rostlinka, by se to pletlo.. 😁

01Ricco

Tak to vím naprosto přesně, je to paní tučňáková:-))

anonym

Asi tučnice ,nee? 😁