9 řemesel

Jak se jmenuje samice od koaly??

ale teď píšu práci na zítřek, a musím nějak pojmenovat samici od koaly.Zatím mne napadlo jen koala-samec a koala-samice.To mi ale rozhodí první rošťák a houkne, že koalice. Tak jak z toho?

Nejlepší odpověď
annas

Pojmenování jste uvedl správně: Koala samice nebo samice koaly, koalí samice.

Je to záležitost českého jazyka a kategorie rodu přirozeného a mluvnického.

Příklady:

  • K mužským pojmenováním můžeme díky přechylování tvořit ženské protějšky (spisovatel‑spi­sovatelka) naopak (liška‑lišák, husa‑houser)
  • K vyjádření přirozeného rodu nedochází u řady názvů zvířat (čmelák, pavouk, vrána, kuna, zmije, morče, had, koala).

Další odpovědi
lilibou

koalí medvědice:)
ale já bych asi spíš psala koalí samice

pekynka

Taky bych souhlasila s koalí samičkou.

ReHu

Medvědice koala, samice koaly, samice medvěda koala.