Terka88

Jak se nazývá organismus živící se jinými organismy?

Nejlepší odpověď
Drap

Sibiotický organismus, parazitický organismus, nebo taky predátor
Doplňuji:
První slovo mělo být – simbiotický

Další odpovědi
lexx

kapitalista

hanulka11

to bude biofág

matt

Saprofit: odumřelými části organismů
Parazit: Parazituje na živých

quentos

predátor.

Biofág se živí NA ÚKOR jiných organizmů, tedy ne nutně jimi (tedy v podstatě parazit)

2 Drap: sYmbiotický. Ale beztak, když někdo někoho žere, není to symbióza. Leda že by ho sežral samou láskou

sdesigner

Tady pani nedala otazku o parazitech. I my lide sme organizmy a jime organizmy kdyz snime napriklad slepici. Nebo i kefirove mliko. Nevim spravnou odpoved protoze je to tak bezne ze jsem se nad tim nezamyslel ale asi bych se priklonil k slovu predator hoc i bilinozravec spasa hromadu malych organizmu a predator neni.