dust8

Jak se nazývá něco co se šplýchá do úst či krku pro svěží dech?

A to mají v každé drogérii či i lékárně?

Odpovědi
Edison

Mívají. Ústní voda, ústní spray [sprej], osvěžovač dechu.

Kepler

Mně bohatě stačí TIK-ŤAK, který mají u každé pokladny. Malinká krabička, která je vždy po ruce a když dýchnu na rozkvetlou třešeň, tak jí opadnou okvětní lístky. Akorát když ji máš v kapse kalhot, tak srandovně chrastíš.

anonym

Ústní voda, ale její funkcí je zejména ten svěží dech.

marci1

Mají. Ústní sprej-svěží dech:
https://ustni-spreje.heureka­.cz/f:q:sv%C4%9B%C5%BE%C­3%AD%20dech/

da ny

Do úst si nic „nešplíchám“ :)
Ty časy módy ústních sprejů jsou naštěstí dávno pryč.
Vystačím si se žvýkačkou (prokrví se i mozek :D), s tic-tac dražé a miniaturní lahvičkou ústní vody do kabelky. Mají v každé větší drogerii a dolévám tu, která mi vyhovuje. Mimo domov však užívám zřídka. Raději tic-tac GUM (mini kousek žvýkačky).

Edison

Keplere, já tě sice neznám, ale karbičku s pilulkama na srdce, nervy, tlak, cukrovku… potenci, nebo co to nosíš… tik-ťakama nezamajskuješ. 😁

Kepler

Ale prdlajs, pilulky mám místo snídaně. Mezi lidi vycházím až ve Faunově pozdním odpoledni a piju jenom vodku, bo v dechu nesmrdí.