Danielson

Jak se nazývá -logie herního průmyslu?

Někde jsem se dočetl že je „vědecká disciplína“ zabývající se okolím kolem her. Nevíte, jak se tato disciplína nazývá.

Odpovědi
arygnoc

neviem, čo si predstavujete pod >vedeckou disciplínou okolo hier<.

tvorba, grafika, príbeh, …?

v matematike existuje skutočne časť (disciplína) aplikovanej matematiky, ktorá sa nazýva teória hier – s hrami ale má – okrem názvu – spoločného toho najmenej (i keď niečo málo predsa len).

teória hier sa zaoberá modelovaním situácií pri strete záujmov, ich analýzou a tvorbou stratégie pre konkrétnych aktérov konfliktu.

výsledky sa uplatňujú v praktickom živote (ale i pri modelovaní skutočných hier) prakticky v každom obore ľudskej činnosti (ekonomika, politka, biológia, sociológia, ) v tom najširšom slova zmysle.

;-Q