Meri

Jak se nazývá česká tenisová liga?

Nemyslím tím český tenisový svaz. Mám na mysli „soutěž“, kde se vždy domluví 2 hráči, kteří spolu následně odehrají zápas a podle něj se hráč posune v žebříčku.
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Crawdy

Žádná taková liga není. Hráči hrají turnaje jako jednotlivci (dvouhra) anebo jako pár (čtyřhra). Všechny turnaje na světě mají nějaké bodování. (ATP, Challenger…) Body se počítají do hlavního světového žebříčku a zároveň do národního žebříčku země, odkud hráč pochází.

Další odpovědi
cochee

Česká tenisová extraliga, loni s titulárním sponzorem Bonver, tedy Bonver tenisová extraliga 2016, se hraje/hrála jako seriál vyřazovacích turnajů, ale DRUŽSTEV, nikoliv jednotlivců. V prosinci během necelého týdne se odehrají zápasy ve skupinách s poměrně zvláštním složením (různý počet týmů) i s prolnutím skupin a na konci se hraje finále a zápas o udržení v extralize.

Pro jednotlivce se u nás ligová soutěž nehraje, tenisté objíždějí individuální turnaje sami.

Zdroj: http://www.te­nisovaextrali­ga.cz