Alesh

Jak se naučit úplné základy vaření?

Myslím tím úplně ty nejzákladnější činnosti, postupy apod., tj. to, co už v kuchařce není, protože se předpokládá, že to dotyčný zná.

Nejlepší odpověď
anonym

Koukat mamince či babičce pod vařechu!

Další odpovědi
anonym

Take doporucuji kucharku pro zacatecniky. Je tam ke kazdemu receptu nekolik fotografii a presny postup. Ja ji dostala od meho strejdy ke 40 narozeninam !!! ( blbec ) 🙂 -iv-

dědapetr

Kup si knížku kuchařka pro začátečníky.http://kni­hy.abz.cz/pro­dej/prvni-kroky-v-kuchyni-slabikar-vareni
Doplňuji:
http://www.od­borneknihy.cz/ka­tegorie/ucebni­ce-pro-uo-ss--bc.studia/obor-kuchar-cisnik/

hanny 2

Nejlepší je vařit s někým,kdo je ochoten Tě to naučit.A psát si to „krok za krokem“.Tak jsem to dělala já,samozřejmě kuchařky používám taky.Až budeš umět základy,tak fantazii se meze nekladou!

hanulka11

kup si receptury teplých pokrmů a tam je to vše polopaticky -hodně úspěchů přeji

i když improvizace také není marná , mnohdy je dobré i co dům dal

u nás se říká, že znouzecnost/tak říkáme tomu co je narychlo uvařeno/bývá nejlepší

tom004

Na můj vkus,to bereš moc složitě. Prostě se s někým kdo vaří dohodni (rodiče,známí ap.),koukej (i na TV),ptej se (klidně i když budeš mít pocit,že Tvá otázka je hloupá),čti o vaření,zkoušej a nevzdávej se,když se něco nepovede, a uvidíš sám,jak je to jednoduché.

elektrikář

Mně se sestrou naučili vařit tata jeho rodiče mněli hospodu.Táta vařil v sobotu a neděli. Jako kluk jsem zadělával knedlíky Šlehal v robotu těsto na dort. Za odmněnu jsme vylizovali se setrou kotlík a metlu. To jsem ještě chodil do školy podíval se do kuchařky, udělal bramborovou polívku.Když přišla máma z práce byla právě hotová, Do dnes vidím jakou mněla radost že nemusí honem něco vařit.Jednak nás mněli pod kontrolou že nezlobíme a pomáhali z loupáním zeleniny a brambor. Do dnes si pamatuji na můj první brambůrek jak jsem jej v pěstičce celý upatlal od hlíny. Než mi máma naučila jej držet jen prsty.

Housenka1973

Víte jak naučila maminka vařit mě? Ráno než šla do práce, vytáhla maso z mražáku a k němu připojila vzkaz – uvař si co chceš… Takže jsem sáhla po nejbližší kuchařce a bylo to. Ale to koukání mámě pod ruce, bez toho by to nešlo…

Pecudka

Na netu je nespočet možností.
http://www.ma­mincinyrecepty­.cz/pokrmy-z-ryze
http://www.recepty-kucharka.eu/

johana 56

Ptát se ,dívat se,číst.Jednou se to povede a půjde to i bez receptů.

elektrikář

Jsou také kuchařské školy a kurzy. Na základní škole mívají zkušební kuchyň. Můžeš také o prázdninách jít do kuchyně na brigádu.Maminka či babička ti ráda poradí.

elektrikář

Našel jsem na seznamu cz stránku pro ženy je tam spousta receptů a nejrůznějších rad.