Coliffe

Jak se můžeme skamarádit s králíčkem?

Dobrý den, mám doma už půl roku zakrslého dlouhosrstého králíčka. Snažím se s ní skamarádit, ale prostě to nejde. Snažím se jí krmit něčím dobroučkým, ale ona když je venku tak nejí. Všeho se leká, neslyší na jméno. Prosím, poraďte mi..
Doplňuji:
Samozřejmě že nechci aby panáčkovala. Chci jen aby mě měla alespoň ráda..

Nejlepší odpověď
www

Nic naplat, není to pejsek ani kočička.
Nenaučí se zkrátka tolik. Trpělivost, čas, klid při „venčení“, tichá slova atd., atd.
Snad se to zlepší, držím palce 😉.

Další odpovědi
anonym

Pro většinu zvířat je člověk predátor- lovec. Králíček múže potlačit vrozený strach a neprchat před tebou když ho budeš pravidelně krmit a mít s ním každodenní kontakt. Nečekej ale zázraky. I když to lidé neradi slyší, i oddanost psú a koček je založena na snadné dostupnosti potravy

badisko

holt kralicek neni pes .....spise bych ho prirovnal ke kocce …a tak si ho proste neochocis …ja kraliky rad na cesneku …jinak ni to nic nerika …je to spise zviratko na udrzbu a koukani …co od kralika taky cekat…

anonym

Je to králík , nemá osobnost ( člověčí ) , největší chyba začínajících chovatelů , chtějí nahradit ( nebo ho očekávají ) lidský kontakt chlupatým zvířátkem , ani u psa se nedá stoprocentně mluvit o lásce , vy toho psa krmíte a on to chápe a tak se chová slušně a poslouchá vás , jako na vojně taky posloucháte nadřízeného a chováte se k němu hezky protože víte že vám to může pěkně znepříjemnit , chcete li mít někoho kdo vás bude mít rád pořiďte si partnera ale ani u něho nebudete mít jistotu že vás má rád …

Drap

Králík neni pes. Nebude ti na zavolání panáčkovat. Chce to trpělivost, každý jedinec je také jiný.

david22

Hlavně mu dávej dobré věci, travičku, mrkvičku a podobné papáníčko.

mojitek

Obávám se,že králíčka nepřevychováte.Je to bohužel tupé zvířátko a jejho jediná starost je nažrat se a dělat bobky.Existujou sice některé vyjímky,ale v tomto případě víc od něj asi nečekejte,bohužel. Pokud chcete něco nenáročného,čis­totného,dost inteligentního a psa si z nějakého důvodu nemůžete pořídit,tak si pořiďte 2 potkánky(stejného pohlaví).